czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 6 marca 2011
  • wyświetleń: 4029

Poczta zniknie z Ligoty i Zabrzegu?

W kwietniu mają zostać zlikwidowane filie Poczty Polskiej w Ligocie i Zabrzegu. Mieszkańcy są oburzeni, tym bardziej, że nawet dzisiaj obie placówki są otwarte krótko i w niewygodnych godzinach.

– Planujemy przekształcenie w agencje placówki w Zabrzegu i w Ligocie – informuje Bartłomiej Kierzkowski z Działu Informacji i Komunikacji Społecznej Centrali Poczty Polskiej. Spółka chce w ten sposób oszczędzać.

Sołtys Ligoty i radny Stanisław Słowik nie widzi ekonomicznych przesłanek do takiej decyzji Poczty Polskiej.

– To są decyzje, zapadające u samej góry. Krzyżyk na sołeckich filiach położono już dawno temu. W ubiegłym roku już rozpoczęły się starania, by temu zapobiec. Poinformowałem burmistrza, ale on nawet w Bielsku usłyszał tylko, że decyzje podejmuje centrala. Rozmawiałem też z posłem Stanisławem Szwedem. Wyjaśnił, że może interpelować w naszej sprawie, ale robił to w innej podobnej sytuacji i nic to nie dało. Bo przecież wszystko jest zgodnie z przepisami. Gdyby na sołectwach zastosować taki sam przelicznik, który poczta stosuje dla terenów miejskich, to o likwidacji nie byłoby mowy – wskazuje samorządowiec.

– Niby jakim cudem Poczcie Polskiej nie opłaca się funkcjonowanie filii w Ligocie? Klientów jest dużo, wynajem pomieszczeń od ochotniczej straży pożarnej kosztuje spółkę tyle co nic, bo tylko 350 złotych – dodaje.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.