czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 marca 2011
  • wyświetleń: 4731

Fabryka Zapałek na sprzedaż

Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosiło w czwartek inwestorów do negocjacji w sprawie kupna akcji Fabryki Zapałek "Czechowice" w Czechowicach-Dziedzicach, stanowiących 85% kapitału zakładowego spółki. Oferty można składać do 24 marca.

Fabryka Zapałek na sprzedaż


Resort skarbu ma 100% akcji firmy. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do 15% walorów przedsiębiorstwa.

MSP poinformowało, że negocjacje będą dotyczyć ceny sprzedawanych akcji oraz proponowanego przez potencjalnego inwestora programu rozwoju spółki m.in. zobowiązania: inwestycyjne, w zakresie ochrony środowiska i pracowników oraz do podwyższenia kapitału zakładowego.

To kolejna próba prywatyzacji Fabryki Zapałek. Resort skarbu zaprosił inwestorów do przetargu pod koniec listopada 2010 roku. Jednak pod koniec grudnia MSP zamknęło przetarg, bo nie wpłynęła żadna oferta.

W połowie października na ogłoszenie o sprzedaży 85% akcji spółki również nie odpowiedział żaden inwestor.

W pierwszym przetargu, ogłoszonym w kwietniu 2010 roku, chęć udziału wyraziło pięć firm m.in. Warter z Warszawy i Maksimum z Katowic, wytwórca zapałek i litewski Peronas. Po analizie ofert resort odstąpił w czerwcu od negocjacji. Kolejne zaproszenie do przetargu zostało ogłoszone jeszcze w czerwcu. Zainteresowanych prywatyzacją jednak nie było.

Czechowicka firma jest potentatem na polskim rynku. Rocznie wytwarza około 27 miliardów zapałek.

aka / czecho.pl, źródło: bankier.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.