czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 marca 2011
  • wyświetleń: 2287

Gimnazjum nr 3 bez przemocy

Gimnazjum nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach przystąpiło do V edycji ogólnopolskiego programu "Szkoła bez przemocy". W tym roku najważniejszym celem jest zaangażowanie rodziców do walki z szkolną przemocą. Aby zwrócić uwagę na problem ważne jest aby rodzice uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na temat agresji i przemocy.

Podstawowym zadaniem programu jest podejmowanie działań zapobiegających zjawisku przemocy i agresji w szkołach, a także uświadamianie czym jest szkolna przemoc. Jednym z punktów Kodeksu Szkoły bez Przemocy jest hasło "Rodzice są z nami". Dzięki portalowi "I co tam w szkole" wychowawcy klas mogą przekazywać rodzicom najważniejsze informacje dotyczące życia klasy i szkoły. W gimnazjum chcą m.in. opracować specjalny program we współpracy z rodzicami i uczniami, przyjąć Szkolny System Przeciwdziałania Przemocy i Agresji oraz zorganizować w czerwcu Dzień Szkoły Bez Przemocy.

SK / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.