czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 marca 2011
  • wyświetleń: 2577

Wyścig o miejsce w przedszkolu

W Czechowicach-Dziedzicach do końca marca trwa rekrutacja do przedszkoli. W tym roku szkolnym, w 12 przedszkolach na terenie naszej gminy czeka ogółem 1150 miejsc.

przedszkole, dzieci


Dodatkowe 140 przygotowano dla 6- i 5-latków w oddziałach przedszkolnych znajdujących się na terenie szkół podstawowych (SP nr 2, 3 i 7 w Czechowicach-Dziedzicach oraz SP nr 3 w Ligocie (Burzej) i Zespole Szkół w Ligocie.

Już wiadomo, że na pewno nie starczy miejsca dla wszystkich maluszków. Spać spokojnie mogą rodziców 5 i 6 - latków, gdyż ich pociechy w pierwszej kolejności znajdą miejsce w wymarzonym przedszkolu.

Problem mogą mieć rodzice dzieci młodszych. Jak poinformował nas Andrzej Kamiński dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkoli w Czechowicach-Dziedzicach maksymalnie zwiększono ilość wolnych miejsc w placówkach przedszkolnych, aby przyjąć jak największą ilość dzieci.

Jednak w tym roku, póki 6-latki nie są jeszcze objęte obowiązkiem szkolnym może być problem ze znalezieniem wolnego miejsca dla wszystkich chętnych.

Dobrze więc, że w gminie pojawia się konkurencja i powstają niepubliczne placówki przedszkolne.

SK

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.