czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 marca 2011
  • wyświetleń: 7289

Sprzedają nieletnim alkohol?

W Czechowicach-Dziedzicach na problem spożywania alkoholu w miejscach publicznych zwraca uwagę radna Alicja Ogiegło. Radna wskazuje, że problem ten występuje w wielu miejscach miasta.

teren kopalni
Wiele osób mówi, że teren kopalni to jeden z najniebezpieczniejszych miejsc w mieście. · fot. wak / czecho.pl


- Grupy pijanej i agresywnej młodzieży są udręką dla wielu mieszkańców, a ponadto zaśmiecają teren butelkami i innymi śmieciami. Brak wzmożonych patroli służb porządkowych powoduje, że grupy te czują się bezkarne, a wielu mieszkańców obawia się o swoje bezpieczeństwo - mówiła radna podczas sesji Rady Miejskiej.

Zaproponowała, aby do prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych wysłać pisma z przypomnieniem o zakazie sprzedaży alkoholu osobom nieletnim oraz nietrzeźwym.

Poinformowała, że jeden z punktów sprzedaży alkoholu w rejonie kopalni sprzedaje alkohol nieletnim. Dodała, że problem ten nie dotyczy wszystkich punktów, w których sprzedawane są napoje alkoholowe.

Radna Ogiegło mówi również o potrzebie podjęcia uchwały w sprawie określenia zasad usytuowania na terenie gminy Czechowice-Dziedzice miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

Podczas sesji zastępca burmistrza Maciej Kołoczek zwrócił uwagę, aby informować Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, które znajduje się w czechowickim ratuszu o przypadkach sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.

Burmistrz Kołoczek podkreśla, że trudno jest udowodnić łamanie zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Przewodniczący osiedla "Centrum" Karol Bielas dodaje, że ukaranie osoby spożywającej alkohol w miejscu publicznym wymaga przedstawienia bezpośrednich dowodów na picie alkoholu.

Po nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi, Straż Miejska będzie uprawniona do wystawienia mandatów także za usiłowanie spożywania alkoholu.

wak / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.