czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 marca 2011
  • wyświetleń: 3779

Mamo nie tucz mnie

Dzieci z kilku przedszkoli w Czechowicach-Dziedzicach uczą się, co jeść, by zdrowo rosnąć, a przy tym świetnie się bawią. Placówki biorą udział w ogólnopolskiej kampanii "Mamo, nie tucz mnie".

dzieci, przedszkole
Dzieci bardzo lubią takie zajęcia. Maluszki bawią się i jednocześnie budują między sobą więzi. · fot. GL


Maluchy wspólnie z Elżbietą Zarębską, założycielką czechowickiego Telewizyjnego Klubu Kwadransowych Grubasów uczą się co jeść, by być zdrowym i wspaniale się rozwijać.

Przedszkolaki doskonale znają piosenkę o witaminkach, a dzięki kostce zdrowia, uczą się, że mleko, pomidory oraz jabłka są smaczne i zdrowe, a frytki czy hamburger nie bardzo.

Ważnym elementem akcji "Mamo, nie tucz mnie" są zajęcia ruchowe. Nie jest to zwyczajna gimnastyka, ale niesamowita podróż w świat fantazji. — Paluszki kręćcie się, paluszki kręćcie się. Niech stanie się magia! Rączki kręćcie się, rączki kręćcie się. Niech stanie się magia! Nóżki kręćcie się, nóżki kręćcie się. Pora na magię! - rozpoczyna rozgrzewkę Elżbieta Zarębska.

Potem przedszkolaki wyruszają na dno oceanu i spotykają mieszkańców podwodnego świata, przeobrażają się w ekstrasiłaczy, dzikie zwierzęta albo udają… koparki. Pokonują niewidzialne jeziora, rzeki, kałuże i tunele. Dzieci bardzo lubią takie zajęcia. Maluszki bawią się i jednocześnie budują między sobą więzi.

Akcję "Mamo nie tucz mnie" zapoczątkowała kilka lat temu telewizyjna Jedynka, opiekę merytoryczną sprawuje nad nią Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie. Jej priorytetem jest zapobieganie i zwalczanie otyłości wśród dzieci poprzez naukę zdrowych nawyków żywieniowych oraz ruch.

nan / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.