czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 marca 2011
  • wyświetleń: 5723

Mieszkańcy boją się podtopień

W rejonie Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Bory w Ligocie inwestor podnosi teren, nawożąc tam ziemię. U niektórych budzi to niepokój.

W opinii radnego Bolesława Jonkisza, jego działania stanowią poważne zagrożenie i naruszają stosunki wodne. - Nie zgadzam się z tym, co robi. Ten teren był zawsze terenem zalewowym. Z wodą jeszcze nikt nie wygrał. Powinniśmy wyciągnąć wnioski z powodzi. Jeśli będziemy podnosić tereny, woda będzie spływała w te niżej położone i ci, którzy mieli jej po parapety, będą mieli teraz po dachy - komentuje. Podkreśla także potrzebę wykonania rowu odwadniającego za działkami inwestora, bo bez wątpienia będzie musiał gdzieś wodę odprowadzać.

- Na terenie jest nowa, odtworzona kanalizacja drenażowa, a rowy melioracyjne, które graniczą z moją działką są wyczyszczone. Po zakończeniu robót ziemnych, teren będzie zdrenowany - uspokaja inwestor Dariusz Ciesielczyk.

aka / czecho.pl, źródło: Gazeta Czechowicka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.