czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 marca 2011
  • wyświetleń: 4280

Brakuje chodnika do Valeo

Zrujnowaną dróżką, mieszczącą się tuż pod oknami bloków przy ulicy Bestwińskiej 11 i 13, codziennie około 14 przechodzą tłumy pracowników firmy Valeo. Dzieje się tak, choć po obu jej stronach znajduje się tabliczka z informacją, że jest to teren prywatny i przejście jest zabronione.

Pracownicy zakładu mają jeszcze możliwość przemieszczania się ruchliwą ulicą Bestwińską, na której nie ma chodnika, a stan jej nawierzchni także pozostawia wiele do życzenia. Ta sytuacja uprzykrza życie mieszkańcom bloków, ale starają się być wyrozumiali.

- Trudno dojść do swoich domów, gdy dróżką przechodzą tłumy. Nie chodzi o to, aby ludzie w ogóle nie przechodzili tędy, ale aby zwrócili uwagę, że inni chcą dostać się do swojej klatki - mówi Bożena Głogowska. Uważa, że gdyby wzdłuż Bestwińskiej wybudowano chodnik, rozładowałoby to natężenie ruchu.

Zrozumienie dla obecnej sytuacji wykazują Stanisława Białek i Jolanta Stępień. - Pracownicy chodzą pod oknami, bo nie mają gdzie. O to nikt nie powinien się denerwować. Postawiono tablice informujące, że jest to teren prywatny, ale wiadomo, że nikt nie pójdzie poboczem ulicy Bestwińskiej. Nie ma się co dziwić, choć nie jest to przyjemne dla mieszkańców - mówią.

aka / czecho.pl, źródło: Gazeta Czechowicka

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.