czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 marca 2011
  • wyświetleń: 4925

Rehabilitacja dla najmłodszych

Jedyne w Czechowicach-Dziedzicach przedszkole z oddziałami integracyjnymi może pochwalić się nowym wyposażeniem placu zabaw - urządzeniem umożliwiającym bezpieczną zabawę dzieciom na wózkach inwalidzkich. Specjalistyczny sprzęt został zakupiony pod koniec roku, w ubiegły piątek został zamontowany w ogrodzie przy przedszkolu.

Przedszkole nr 11


Przedszkole nr 11


Przedszkole nr 11


Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego nabytku - ogrodowe urządzenie integracyjne pozwala dziecku na wózku inwalidzkim na samodzielną zabawę na placu zabaw - mówi dyrektor Przedszkola Publicznego nr 11 Mariola Pawełek. Oczywiście z tego urządzenia będą mogły korzystać wszystkie dzieci. Sprzęt był bardzo drogi (jak na możliwości przedszkola), nie kupilibyśmy go, gdyby nie pomoc darczyńców - szczególnie Grupy Lotos S.A. oraz Banku Spółdzielczego z Czechowic-Dziedzic, Rady Osiedla Centrum i Rady Rodziców.

Przedszkole Publiczne nr 11 w Czechowicach-Dziedzicach jako jedyne na terenie gminy posiada możliwości opieki nad dziećmi posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Pracują w nim wychowawcy oligofrenopedagodzy, grupy dzieci są mniejsze, przedszkole otrzymuje dofinansowanie z UM w Czechowicach-Dziedzicach na wynagrodzenie dla rehabilitanta ruchowego, psychologa oraz logopedy. Niedawno dzięki funduszom z Unii Europejskiej (pozyskanym przez Kuratorium Oświaty) wyremontowano i dostosowano do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością gabinety do pracy rewalidacyjnej.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.