Wybory samorządowe 2024

  • 23 stycznia 2024
  • 26 stycznia 2024
  • wyświetleń: 6739

Chcesz zostać czechowickim radnym? Stowarzyszenie czeka na zgłoszenia od mieszkańców

Już 7 kwietnia będziemy wybierać nowego burmistrza i radnych Czechowic-Dziedzic. Z tej okazji stowarzyszenie "Twój Samorząd" zwróciło się do mieszkańców naszej gminy z nietypową propozycją wyborczą.

Rada Miejska, sesja, RM, ilustracyjne
Chcesz zostać czechowickim radnym? Stowarzyszenie czeka na zgłoszenia od mieszkańców · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Pierwszy raz w historii naszego miasta, ogłaszamy pobór na kandydatów na radnego/radną do Rady Miasta Czechowice-Dziedzice. Ci, którzy czują się na siłach i chcą wystartować w wyborach, ale nie wiedzą, jak się do tego zabrać lub nie są członkami żadnej organizacji społeczno-politycznej mogą się do nas zgłosić, a my umożliwimy im start z list naszego komitetu wyborczego. Bez żadnych zobowiązań poza zadaniami, które wiążą się z udziałem w wyborach - poinformowało stowarzyszenie "Twój Samorząd".

- Wiemy, że wśród naszych mieszkańców jest wiele osób, które chętnie zaangażowałyby się w życie społeczne. Chcą coś zrobić dla lokalnej społeczności i dla gminy. Czują potrzebę zintensyfikowania swoich działań, ale niestety ograniczenia, które narzuca kodeks wyborczy, uniemożliwiają im samodzielny start w wyborach - dodaje organizacja.

- System wyborczy wyborów samorządowych w naszej gminie jest tak skonstruowany, że bez przynależności do jakiejkolwiek partii politycznej lub organizacji społecznej nie jest możliwe samodzielne kandydowanie i odniesienie wyborczego sukcesu. Chcemy znieść te ograniczenia i pomóc wszystkim poważnie myślącym o starcie w wyborach odnaleźć się w trudnych realiach procesu wyborczego - stwierdza Dariusz Piechaczek ze stowarzyszenia "Twój Samorząd".

Swoje ogłoszenie organizacja kieruje do mieszkańców Czechowic-Dziedzic, Zabrzega, Ligoty i Bronowa. Zarówno tych, którzy chcieliby startować w wyborach samodzielnie jak i tych, którzy już gdzieś przynależą, ale nie posiadają odpowiedniego poparcia społecznego.

- Zależy nam na społecznej aktywizacji i chcemy, by mieszkańcy naszego miasta posiadali większą decyzyjność i możliwość realizacji swoich pomysłów oraz realnie wpływali na zmianę najbliższego otoczenia. Zapraszamy do współpracy - podsumowuje stowarzyszenie "Twój Samorząd".

Kontakt do stowarzyszenia "Twój Samorząd":


Chcesz zostać czechowickim radnym? Stowarzyszenie czeka na zgłoszenia od mieszkańców
fot. Stowarzyszenie "Twój Samorząd"

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.