Wybory samorządowe 2024

  • 15 marca 2024
  • 18 marca 2024
  • wyświetleń: 13405

Troje kandydatów na burmistrza. Ze zgłoszenia zrezygnowały dwa czechowickie komitety

Marian Błachut, Justyna Rzepecka i Dariusz Czapiga - to troje kandydatów na burmistrza Czechowic-Dziedzic. W czwartek 14 marca o godzinie 16.00 minął termin zgłaszania osób ubiegających się o to stanowisko do Państwowej Komisji Wyborczej.

Wybory parlamentarne i referendum - 15.10.2023
Wybory parlamentarne i referendum - 15.10.2023 · fot. mp / czecho.pl


Dwa komitety z Czechowic-Dziedzic, które zgłosiły swoich kandydatów do Rady Miejskiej i Rady Powiatu Bielskiego, nie zgłosiły kandydata na burmistrza naszego miasta. To KWW Rodzina - Prawo - Wspólnota oraz KWW Stowarzyszenie "DziałaMY!".

- Komitet Wyborczy "DziałaMY!" w nadchodzących wyborach samorządowych nie wystawi kandydata na burmistrza miasta Czechowice-Dziedzice. Z uwagi na fakt, że jesteśmy młodą organizacją, na dzień dzisiejszy skupiamy się na wprowadzeniu jak największej ilości radnych do Rady Miejskiej, aby stać się mocnym głosem mieszkańców, niezależnie od tego kto zostanie nowym włodarzem miasta - przekazał naszemu portalowi Kamil Bartoszek, pełnomocnik wyborczy KW "DziałaMY!".

Wybory samorządowe, w tym głosowanie na burmistrza Czechowic-Dziedzic, odbędą się 7 kwietnia. Jeśli w pierwszym terminie nie uda się wyłonić włodarza gminy na przyszłą kadencję, to czeka nas 2. tura wyborów, zaplanowana na 21 kwietnia.

Sylwetki kandydatów na burmistrza, radnych miejskich i powiatowych, a także na członków Sejmiku Województwa Śląskiego, można znaleźć w serwisie "WYBORY 2024" na portalu czecho.pl.

Już dzisiaj zapraszamy Państwa na wywiady z kandydatami na burmistrza Czechowic-Dziedzic. Do rozmowy z portalem czecho.pl i telewizją czechowice.tv zaprosiliśmy Mariana Błachuta, Justynę Rzepecką oraz Dariusza Czapigę. Publikację nagrań planujemy na przyszły tydzień.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.