Wybory samorządowe 2024

  • 14 marca 2024
  • 16 marca 2024
  • wyświetleń: 8516

[FOTO] Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów do Rady Powiatu Bielskiego

Koło Platformy Obywatelskiej RP w powiecie bielskim zaprezentowało kandydatów na radnych Rady Powiatu Bielskiego. Liderką w okręgu numer 2, obejmującym gminę Czechowice-Dziedzice, jest Beata Łukowicz. Z kolei Piotr Paszek pochodzący z Czechowic-Dziedzic jest "jedynką" na liście w okręgu obejmującym gminy Bestwina i Wilamowice.

Prezentacja kandydatów KO powiatu bielskiego pod Starostwem Powiatowym w Bielsku-Białej - 13.03.2024 · fot. Materiały prasowe


Prezentacja odbyła się pod Starostwem Powiatowym w Bielsku-Białej. Oprócz kandydatów wzięli w niej udział między innymi posłanka Mirosława Nykiel oraz prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Beata Łukowicz, liderka listy w okręgu obejmującym gminę Czechowice-Dziedzice, mieszka w Czechowicach-Dziedzicach, jest księgową w korporacji księgowo-kadrowej. Jak mówi, "swoimi wieloletnimi działaniami kieruję uwagę społeczeństwa na powiatowe domy dziecka, które znajdują się na terenie gminy".

- Moja działalność społeczna skupia się także na uwalnianiu kobiecej energii w mieszkankach regionu, gdyż uważam, że polityka ma twarz kobiety i tylko ich liczna obecność i aktywność na każdym szczeblu samorządu pozwoli na to, aby nasze małe ojczyzny były bardzo dobrym miejscem do życia. Zajmuję się również poprawą bezpieczeństwa na drogach - dodaje Łukowicz.

W ramach społecznej działalności Beata Łukowicz prowadzi dyżury w biurze poselsko-senatorskim, gdzie spotyka się z mieszkańcami, którzy zgłaszają swoje problemy i proszą o interwencję.

- Najpilniejszą kwestią wydaje się poprawa bezpieczeństwa zdrowotnego, zwłaszcza seniorów (brak opieki zdrowotnej). Konieczne jest także cykliczne przeprowadzanie akcji dotyczących bezpieczeństwa na drodze i promowanie kultury jazdy, bo bezpieczna gmina to dobre miejsce do życia. Uważam także, że wszelka aktywność związana z aktywizacją kobiet do działania ma wielką przyszłość i z tym także wiążę swoją działalność - mówi Beata Łukowicz.

W okręgu numer 3, który obejmuje gminy Bestwina i Wilamowice, jest urodzony w Czechowicach-Dziedzicach Piotr Paszek, prywatny przedsiębiorca z Kaniowa. Z powiatem bielskim jest związany przez całe życie. To absolwent Technikum o specjalności Mechanika Precyzyjna w Zespole Szkół Technicznych w Czechowicach - Dziedzicach oraz Studium Przedsiębiorczości o specjalności BHP.

Jakie są jego propozycje i postulaty? - Wsłuchanie się w głosy mieszkańców, a także docenienie i zauważenie potrzeb również mniejszych wsi powiatu bielskiego, takich jak Zasole Bielańskie, Hecznarowice, Stara Wieś i Kaniów - opowiada Paszek.

Ponadto w jego propozycjach jest rozwiązanie problemu zanieczyszczonej wody pitnej w powiecie, a także zajęcie się problemami osób z niepełnosprawnościami. - Do administracji powiatu należy wprowadzić nową skuteczną energię, ponieważ od wielu lat postępuje stagnacja, powtarzają się te same działania wprowadzane przez tych samych ludzi - czas na zmianą podejścia do problemów mieszkańców - dodaje Piotr Paszek.

Pełne listy kandydatów oraz ich biogramy można znaleźć w serwisie "WYBORY 2024" na portalu czecho.pl.

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.