Notice: Trying to get property 'Opcje' of non-object in /czecho2016/library/System/Html/Artykul/Tresc.php on line 120

Notice: Trying to get property 'artykul_sponsorowany' of non-object in /czecho2016/library/System/Html/Artykul/Tresc.php on line 120

Notice: Trying to get property 'Opcje' of non-object in /czecho2016/library/System/Html/Artykul/Tresc.php on line 120

Notice: Trying to get property 'material_reklamowy' of non-object in /czecho2016/library/System/Html/Artykul/Tresc.php on line 120

Notice: Trying to get property 'Opcje' of non-object in /czecho2016/library/System/Html/Artykul/Tresc.php on line 120

Notice: Trying to get property 'linki_dofollow' of non-object in /czecho2016/library/System/Html/Artykul/Tresc.php on line 120
Dariusz Piechaczek - Wybory samorządowe 2018
Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wybory samorządowe 2018

Dariusz Piechaczek

KWW Twój Samorząd Niezależna Koalicja Obywatelska
Dariusz Piechaczek

Kandydat do rady miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach

Okręg nr 1
Lista nr 21
Pozycja nr 1
Dzień dobry Państwu.
Nazywam się Dariusz Piechaczek. Mam 40 lat. Mieszkam w Czechowicach-Dziedzicach. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, gdzie ukończyłem studia na kierunku politologia. Tuż po zakończeniu edukacji rozpocząłem działalność polityczną i społeczną, którą z powodzeniem kontynuuję po dzień dzisiejszy.

Jestem współzałożycielem koalicji ugrupowań politycznych i stowarzyszeń - „Twój Samorząd”, która na potrzeby zbliżających się wyborów samorządowych, utworzyła Komitet Wyborczy Wyborców "Twój Samorząd" - z ramienia tego komitetu będę startował w tegorocznych wyborach.

W 2015 r. włączyłem się w kampanię propagującą Jednomandatowe Okręgi Wyborcze i idee Pawła Kukiza. W wyborach parlamentarnych tegoż roku startowałem z list Ruchu Kukiz'15, uzyskując wysoki 9 wynik na liście w okręgu nr. 27. Po wyborach zostałem asystentem społecznym posła Jerzego Jachnika. Funkcję tę pełniłem do 2018 r., zdobywając polityczne doświadczenie i aktywnie działając w strukturach ruchu. W międzyczasie w 2016 r. założyłem Stowarzyszenie „Patriotyczny Ruch Wolnościowy”. Wokół stowarzyszenia udało mi się skupić środowisko młodych i ambitnych ludzi o poglądach wolnościowych i narodowych. Wspólnie działamy na rzecz społeczności lokalnej w Czechowicach-Dziedzicach, a także w powiecie bielskim.

W ramach działalności stowarzyszenia organizowałem spotkania z mieszkańcami Czechowic-Dziedzic, które dotyczyły lokalnych problemów, a także prelekcje z znanymi osobami, pisarzami i historykami - min. z lokalnym młodym pisarzem i teologiem Mateuszem Pietrzakiem, czy z prof. Stanisławem Srokowskim (autorem książek, na podstawie których nakręcono film Wojciecha Smarzowskiego pt. „Wołyń”). Współorganizowałem kilka uroczystości państwowych w takich miejscowościach jak Łodygowice i Milówka, oraz protestów Bielsku-Białej w obronie wolności słowa w internecie. Reprezentuję swoje stowarzyszenie także na zewnątrz, m.in. na konferencjach organizowanych w polskim parlamencie, "Pokrzywdzeni przez wymiar sprawiedliwości" oraz "Forum Wolnościowe". Biorę czynny udział w cyklicznych obradach Sejmu Śląskiego „Odrodzenie”, gdzie jako poseł ziemski reprezentuję swoje miasto.

Prywatnie jestem żonaty, ma 5-letniego synka. Moje pasje to polityka i historia. Lubię czytać książki. Interesuję się także kulturą, sportem i uprawiam turystykę górską.