czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wybory samorządowe 2018

Michał Piechowicz

KW Prawo i Sprawiedliwość
Michał Piechowicz

Kandydat do rady powiatu bielskiego

Okręg nr 2
Lista nr 10
Pozycja nr 8
BEZPARTYJNY

Wiek: 34 lata

Żona: Małgorzata
Drodzy Państwo,
Jestem Absolwentem Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej - Inżynier środowiska. Swoje główne doświadczenie w tym kierunku zdobywałem w firmie GE Power Controls Bielsko-Biała na stanowisku specjalisty ds. ochrony środowiska oraz BHP. Aktualnie pracuje w Fabryce Pił i Narzędzi Wapienica jako Inżynier ds. zaopatrzenia oraz planowania produkcji.

W moim życiu prywatnym, poza pracą i rodziną, ważne jest, aby dawać coś od siebie dla dobra wspólnego. Szczególnie tym, którzy najbardziej tego potrzebują. W ostatnich latach miałem okazję organizować oraz uczestniczyć w różnych akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących. Między innymi na rzecz Towarzystwa Charytatywnego Ojca Pio w Czechowicach-Dziedzicach. W minionym roku angażowałem się również w przejęcie przez Gminę Czechowice-Dziedzice ul. Gwieździstej w Ligocie Miliardowicach, w celu odremontowania nawierzchni drogi jak i przylegającego do niej rowu melioracyjnego.

Postanowiłem wystartować w wyborach samorządowych , ponieważ czuję, że swoją pracowitością, uczciwością oraz otwartością na drugiego człowieka, mogę przyczynić się do pracy na rzecz naszego społeczeństwa. Jako radny naszego powiatu chciałbym szczególnie skupić się na następujących tematach:

Rodzina - ochrona i promowanie mocnej rodziny, ponieważ to rodzina jest pierwszą najważniejszą wspólnotą, w której kształtowane są nasze dzieci. Szczególną uwagę chciałbym poświęcić rodzinom, które z różnych względów zostały pokrzywdzone przez los.

Ochrona Kobiet - szczególna ochrona dla kobiet w okresie macierzyństwa, aby mogły spokojnie skupić się na wychowywaniu swoich dzieci a po okresie macierzyństwa mogły swobodnie wrócić do pracy i realizować się w życiu zawodowym. Aby to zapewnić, będę postulował za powstawaniem nowych żłobków oraz przedszkoli, dzięki którym matki będą mogły pozostawić swoje dzieci w bezpiecznych rękach.

Ochrona środowiska - jako inżynier środowiska będę wspierał oraz promował zdrowe podejście człowieka do środowiska, między innymi poprzez politykę zrównoważonego rozwoju. Będę promował wykorzystywanie odnawialnych i naturalnych źródeł energii, ale takich, które są możliwie najkorzystniejsze dla naszego regionu. Chciałabym, aby każdy człowiek był świadomy, że to w jakim środowisku żyje, w dużej mierze zależy od niego samego.

Zdrowa żywność oraz rolnictwo - kolejnym tematem, którym chciałbym się zająć to zdrowa żywność naszych regionalnych producentów. Chciałbym, aby na naszych stołach lądowały nasze regionalne produkty, najlepszej jakości a zdrowia będziemy szukali przede wszystkim na talerzu a nie w aptece.

Siła w młodości - chciałbym, aby młodzi ludzie czuli się odpowiedzialni za budowanie dobra wspólnego. Dlatego będę popierał wszelkie inicjatywy, w których młodzież, poprzez swoją kreatywność oraz zaangażowanie, będzie miała możliwość uczestniczenia w budowaniu otaczającej nas rzeczywistości. Natomiast zdobyte doświadczenie pomoże im w przyszłości osiągać małe i wielkie sukcesy.

Zapraszam wszystkich Państwa na wybory do swoich okręgów wyborczych 21 Października.