Zdrowie

  • 24 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3292

Do Szpitala Wojewódzkiego powracają porody rodzinne

W czwartek, 1 lipca Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wznawia porody rodzinne. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną wprowadzono zasady, których muszą przestrzegać osoby chcące uczestniczyć w tym ważnym i pięknym wydarzeniu.

szpital wojewódzki
Do Szpitala Wojewódzkiego powracają porody rodzinne · fot. bielsko.info


W trakcie porodu kobiecie będzie mogła towarzyszyć osoba, która nie wykazuje żadnych objawów infekcji oraz jest ozdrowieńcem lub została już zaszczepiona.

- Ozdrowieńcy muszą posiadać certyfikat ozdrowienia lub dowód przebytej infekcji w postaci wyniku badania PCR. Natomiast osoby zaszczepione powinny mieć przy sobie dokument potwierdzający przyjęcie szczepionek przeciwko SARS CoV-2 lub unijny certyfikat COVID. Ostatnia dawka szczepionki dwudawkowej lub szczepionka jednodawkowa, powinna być przyjęte co najmniej 14 dni przed terminem porodu
Zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego pomieszczenie, w którym będzie odbywał się poród rodzinny, zostanie dokładnie wywietrzone
- informuje Anna Szafrańska, rzeczniczka prasowa Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Osoba towarzysząca musi mieć na twarzy maskę, dokładnie zasłaniającą nos i usta, a także rękawiczki i fartuch jednorazowy. Komplet ochronny można kupić w Szpitalu Wojewódzkim za 25 złotych.

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.