Zdrowie

  • 30 czerwca 2021
  • wyświetleń: 6828

Burmistrz podaje dane i zachęca do szczepień przeciwko COVID-19

Podczas sesji czechowickiej Rady Miejskiej, która odbyła się we wtorek, 29 czerwca, Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic podał dane na temat dotychczasowych szczepień przeciwko COVID-19 wśród mieszkańców naszej gminy. Samorządowiec zachęcił również do szczepień mieszkańców, którzy do tej pory się nie zaszczepili.

szczepienia, szczepionka, covid, covid-19, koronawirus, strzykawka, pfizer, fiolka, dawka
Burmistrz podaje dane i zachęca do szczepień przeciwko COVID-19 · fot. mp / czecho.pl


Jak podał burmistrz Czechowic-Dziedzic, do tej pory (stan na dzień 29 czerwca) na ponad 45 tysięcy mieszkańców naszej gminy, zaszczepionych docelową dawką zostało blisko 33% czechowiczan. Jak wskazał Marian Błachut, według danych z Masowego Punktu Szczepień, zmniejsza się wiek osób, które szczepią się w czechowickim punkcie, co jest niepokojące.

Burmistrz Marian Błachut zachęcił do szczepień mieszkańców gminy, którzy do tej pory się nie zaszczepili. Jak wskazał, warto zaszczepić się nie tylko dla zdrowia swojego oraz swoich najbliższych, ale również dla budżetu gminy - gminy, które będą posiadać największy odsetek osób zaszczepionych względem liczby mieszkańców, mogą otrzymać 1 milion złotych wsparcia z rządowego programu.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj