Zdrowie

  • 19 lipca 2021
  • wyświetleń: 7914

Czechowicka apteka dołączyła do Ogólnopolskiego Programu Szczepień

Obok szpitali, przychodni i powszechnych punktów szczepień, zlokalizowanych m.in. w szkołach czy na stadionach, apteki to kolejne miejsce, w którym można zaszczepić się przeciw COVID-19. W Czechowicach-Dziedzicach takim punktem jest apteka "Lekosfera" znajdująca się przy ul. Słowackiego 31, czyli przy Kauflandzie.

szczepienie, szeczpionka, koronawirus
Czechowicka apteka dołączyła do Ogólnopolskiego Programu Szczepień · fot. mp / pless.pl


Do Narodowego Programu Szczepień dołączyło już ponad 50 aptek z naszego województwa działających m.in. w Katowicach, Rybniku, Dąbrowie Górniczej czy Częstochowie. - Jest to dla mieszkańców kolejna możliwość przyjęcia szczepienia przeciw COVID-19 podczas załatwiania zwykłych codziennych spraw. Wychodzimy ze szczepieniami do mieszkańców, uruchamiając kolejne dogodne możliwości przyjęcia szczepionki. Jesteśmy na niemal wszystkich imprezach weekendowych w gminach z naszymi mobilnymi punktami szczepień i do tej pory podczas takich akcji zaszczepiliśmy jednodawkową Johnson & Johnson blisko 8 tys. osób. Stoimy przy targowiskach miejskich, na rynkach, przy kąpieliskach miejskich czy nawet na plaży - wszędzie tam, gdzie samorządy zaproponują i widzą potrzebę, abyśmy byli - podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Wykaz wszystkich punktów aptecznych realizujących szczepienia znaleźć można na specjalnej mapie punktów szczepień dostępnej na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/ (po zaznaczeniu przy typie punktu opcji "apteczny"). Na mapie "aptecznych punktów szczepień" znalazła się również czechowicka placówka - "Lekosfera" przy ul. Słowackiego 31. Warto dodać, że według stanu na dzień 19 lipca w pełni zaszczepionych zostało 43,3% mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice.

Można zaszczepić się przeciwko COVID-19 w aptece przy Kauflandzie
Czechowicka apteka dołączyła do ogólnopolskiego programu szczepień · fot. gov.pl


Jak zaszczepić się w aptece?Podobnie jak w przypadku innych punktów, do przyjęcia szczepionki w aptece niezbędne jest e-skierowanie. Zarejestrować się można bezpośrednio w punkcie aptecznym, poprzez Internetowe Konto Pacjenta lub dzwoniąc na infolinię 989. Co istotne, proces szczepień w aptekach jest bezpieczny, a kwalifikacja oraz samo szczepienie wykonywane są przez przeszkolonych farmaceutów.

Do Narodowego Programu Szczepień mogą dołączać kolejne apteki, ponieważ nabór nadal jest otwarty - wystarczy złożyć drogą elektroniczną odpowiedni wniosek do Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Szczegółowe informacje na temat naboru oraz warunki, jakie musi spełniać apteka, aby przystąpić do Narodowego Programu Szczepień, znaleźć można na stronach Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Katowicach - oraz Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach.

mp / czecho.pl

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj