Zdrowie

  • 28 lipca 2021
  • 3 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 20147

Mobilny punkt szczepień pojawił się w kościele pw. św. Barbary

W niedzielę, 1 sierpnia w kościele pod wezwaniem św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach zorganizowano mobilny punkt szczepień, w którym to mieszkańcy naszej gminy i okolic mieli okazję zaszczepić się szybko i bez, czasami kilkudniowych, oczekiwań. Celem akcji było zachęcenie ludzi do przyjęcia szczepionki przeciwko wirusowi COVID-19.

Mobilny punkt szczepień pojawił się w kościele pw. św. Barbary
Mobilny punkt szczepień pojawił się w kościele pw. św. Barbary · fot. dud / czecho.pl


Akcja rozpoczęła się rano, o godzinie 7.30 i zakończyła się o 19.30. Rejestracji i szczepień dokonywano w auli ks. Stefana Wyszyńskiego. Ludzie poddający się szczepieniu chwalili sobie przede wszystkim czas, w jakim odbywa się całe przedsięwzięcie - w niedzielę, kiedy mają wolne i nie żyją wydarzeniami z całego tygodnia. Nie muszą się również przejmować całą biurokratyczną stroną szczepienia. Mają pewność, że wybrali termin, który im pasuje, nie ma strachu, że będą musieli odwoływać szczepienie, a fakt, że trzeba trochę dłużej poczekać, im nie przeszkadza.

Większość osób, które zdecydowały się na przyjęcie szczepionki w mobilnym punkcie, zdecydowała się ze względu na bliskość tego miejsca. - Mieliśmy po drodze - śmieją się państwo w strojach kolarskich. Nie bez znaczenia był również fakt, że można było wybrać jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson, którym chciała zostać zaszczepiona zdecydowana większość ludzi. Przytłaczająca ilość osób była mieszkańcami Czechowic-Dziedzic, ale znalazły się również osoby, które przyjechały z dalszych miejscowości - niektórzy przejechali nawet 20 kilometrów. Należy zaznaczyć, że zapytani wskazywali na skuteczność takich akcji i twierdzili, że powinny one się odbywać częściej.

Mobilny punkt szczepień pojawił się w kościele pw. św. Barbary
Mobilny punkt szczepień pojawił się w kościele pw. św. Barbary · fot. dud / czecho.pl


Powody szczepień były różne. Niektórzy mieli wcześniej obiekcje, teraz zmienili zdanie, innych przestraszył wariant delta, który za niedługo może mocniej uderzyć w nasz kraj, jeszcze inni chcą wyjechać na wakacje za granicę, jednak większość osób postanowiła po prostu skorzystać z okazji, szybkiego, jednodawkowego szczepienia.

Do poddania się szczepieniu zachęcał również ksiądz z ambony: - Ja osobiście poddałem się szczepieniu. I jak możecie zobaczyć nic mi nie wyrosło, mimo że minęło już kilka miesięcy. Zaznaczył jednak, że szczepienie jest kwestią indywidualną, i decyzję w jej sprawie należy podjąć samemu.

Na razie w naszej gminie zaszczepionych przynajmniej jedną dawką zostało 23 100 osób, a w pełni zaszczepionych jest 21 514. Co stanowi kolejno 50,7% i 47,2% mieszkańców naszej gminy.

dud / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia św. Barbary" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Parafia św. Barbary

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia św. Barbary" podaj