Zdrowie

  • 29 lipca 2021
  • wyświetleń: 8807

Jaki procent mieszkańców naszej gminy jest w pełni zaszczepionych?

Według stanu na dzień 29 lipca 46,1% mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 - tak wynika z danych opublikowanych przez rząd. Nasza gmina zajmuje 361. miejsce w ogólnopolskim rankingu szczepień, a w powiecie bielskim - 4.

szczepienia, szczepionka, covid, covid-19, koronawirus, strzykawka, pfizer, fiolka, dawka
Jaki procent mieszkańców naszej gminy jest w pełni zaszczepionych? · fot. mp / czecho.pl


Według stanu na dzień 29 lipca zaszczepionych minimum jedną dawką jest dokładnie 22 797 mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice (50,1 %). W pełni zaszczepionych jest 20 993 czechowiczan (46,1 %). Bieżące dane, aktualizowane codziennie, można sprawdzać w rządowym serwisie programu szczepień.

Jaki procent mieszkańców naszej gminy jest w pełni zaszczepionych?
Jaki procent mieszkańców naszej gminy jest w pełni zaszczepionych? · fot. gov.pl


W gminie Czechowice-Dziedzice mieszkańcy mogą szczepić się przeciwko COVID-19 m.in. w Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Sienkiewicza oraz w aptece "Lekosfera" przy ul. Słowackiego. Ponadto czechowiczanie będą mogli zaszczepić się bez kolejki już w najbliższą niedzielę pod kościołem pw. św. Barbary, a w sierpniu, w czechowickim punkcie masowym, jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson.

mp / czecho.pl

źródło: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj