Zdrowie

  • 9 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 6668

Program szczepień: nasza gmina z szansą na tytuł "Gmina na Medal"

Gmina Czechowice-Dziedzice jest wśród 65 gmin, które mają szansę na tytuł "Gmina na Medal" w ramach promocji narodowego programu szczepień. W ramach konkursu budżety samorządów mają szansę na dodatkową subwencję w kwocie 100 tysięcy złotych.

szczepienie, szeczpionka, koronawirus
Program szczepień: nasza gmina z szansą na tytuł "Gmina na Medal" · fot. mp / czecho.pl


Do dnia 9 sierpnia w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 zostało 22 487 mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice, co daje odsetek w liczbie 49,4%. Przynajmniej jedną dawką zaszczepionych zostało 23 697 mieszkańców gminy, co stanowi 52% jej mieszkańców. Poniżej prezentujemy dane z podziałem na grupy wiekowe.

Program szczepień: Nasza gmina z szansą na tytuł "Gmina na Medal"
Program szczepień: Nasza gmina z szansą na tytuł "Gmina na Medal" · fot. gov.pl


Obecnie gmina Czechowice-Dziedzice znajduje się na 235. miejscu w ogólnopolskim rankingu szczepień. W województwie śląskim nasza gmina zajmuje z kolei 36. miejsce, z "wysokim wskaźnikiem" szczepień przeciwko COVID-19.Dzięki wysokiemu wskaźnikowi szczepień przeciwko COVID-19 gmina Czechowice-Dziedzice ma szansę na tytuł "Gmina na Medal" oraz co za tym idzie - dodatkową subwencję do budżetu w kwocie 100 tysięcy złotych. Tytuł w konkursie zdobędzie pierwszych 500 gmin z całej Polski, w których poziom zaszczepienia osiągnie minimum 67%.

mp / czecho.pl

źródło: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj