Zdrowie

  • 11 sierpnia 2021
  • 15 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 7087

Akcja #SzczepimySię dotrze do parafii na Podraju oraz w Kaniowie

Za nami:

W najbliższą niedzielę, 15 sierpnia w parafiach na czechowickim Podraju oraz w Kaniowie odbędą się akcje szczepień przeciwko COVID-19 w ramach projektu #SzczepimySię.

szczepienie, szczepionka, koronawirus
Będzie można zaszczepić się bez kolejki pod kościołem w Kaniowie · fot. pixabay.com


W parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Czechowicach-Dziedzicach, przy ul. Zajęczej 16a (Podraj), będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Nie trzeba się rejestrować, ani zapisywać na szczepienie! Wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień, który będzie działał w godzinach od 8.30 do 13.00, w salce katechetycznej przy parafii.

Ponadto w ten sam dzień akcja odbędzie się w godzinach od 7.30 do 12.30 w auli domu katechetycznego przy parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Kaniowie. Jak informuje wójt gminy Bestwina, Artur Beniowski, szczepienia będą nieodpłatne i odbywać się będą jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Osoby zgłaszające się do punktu szczepień będą zobowiązane do okazania dowodu osobistego.Organizowana przez wojewodę Jarosława Wieczorka wspólnie z duchowieństwem i samorządami akcja obejmie praktycznie całe województwo. - Ogromne wsparcie uzyskaliśmy u arcybiskupów i biskupów diecezji na naszym terenie. Jest to niezwykle ważne, bowiem bez pomocy najwyższych władz kościelnych nie udałoby się zorganizować przedsięwzięcia zakrojonego na tak dużą skalę - podkreśla wojewoda śląski.

1 sierpnia podczas pilotażowej akcji w punkach szczepień przy 12 parafiach na terenie naszego województwa zaszczepiło się prawie 1,5 tys. osób. Rekordowo dużo, bo aż 282 mieszkańców, przyjęło wtedy szczepionki w parafii pw. św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl

źródło: UG Bestwina, www.czechowice-dziedzice.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj