Zdrowie

  • 30 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 7034

Ilu mieszkańców gminy jest w pełni zaszczepionych? Najnowsze dane MZ

Do poniedziałku, 30 sierpnia w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 zostało 23 593 mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice, co stanowi wskaźnik na poziomie 51,8% - tak wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

szczepienie, szczepionka, koronawirus
Ilu mieszkańców gminy jest w pełni zaszczepionych? Najnowsze dane MZ · fot. pixabay.com


Według danych z poniedziałku, 30 sierpnia minimum pierwszą dawką zaszczepionych jest 24 546 (53,9%) mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice. W pełni zaszczepionych jest 23 593 osób (51,8%). Warto dodać, że liczba mieszkańców naszej gminy wynosi 45 490. Poniżej prezentujemy tabelę z wyszczególnieniem poziomu szczepień w poszczególnych grupach wiekowych.

Ilu mieszkańców gminy jest w pełni zaszczepionych? Najnowsze dane MZ
Ilu mieszkańców gminy jest w pełni zaszczepionych? Najnowsze dane MZ · fot. Ministerstwo Zdrowia


Gmina Czechowice-Dziedzice nadal ma szansę na tytuł "Gmina na medal" - obecnie zajmuje 236. miejsce w rankingu ogólnopolskim. Dzięki zdobyciu tytułu samorząd ma szanse na dodatkową subwencję do budżetu w kwocie 100 tysięcy złotych. Tytuł w konkursie zdobędzie pierwszych 500 gmin z całej Polski, w których poziom zaszczepienia osiągnie minimum 67%.

mp / czecho.pl

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj