Zdrowie

  • 13 września 2021
  • wyświetleń: 6121

Ilu mieszkańców gminy jest w pełni zaszczepionych? Dane z 13 września

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, według danych na poniedziałek, 13 września w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest 53% mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice. Przynajmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło 54,7% mieszkańców gminy.

szczepienie, szeczpionka, koronawirus
Ilu mieszkańców gminy jest w pełni zaszczepionych? Dane z 13 września · fot. mp / czecho.pl


Według danych z poniedziałku, 13 września minimum pierwszą dawką zaszczepionych jest 24 885 (54,7%) mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice. W pełni zaszczepionych jest 24 153 osób (53%). Warto dodać, że liczba mieszkańców naszej gminy wynosi 45 490. Poniżej prezentujemy tabelę z wyszczególnieniem poziomu szczepień w poszczególnych grupach wiekowych.

Ilu mieszkańców gminy jest w pełni zaszczepionych? Dane z 13 września
Ilu mieszkańców gminy jest w pełni zaszczepionych? Dane z 13 września · fot. Ministerstwo Zdrowia


Gmina Czechowice-Dziedzice nadal ma szansę na tytuł "Gmina na medal" - obecnie zajmuje 228. miejsce w rankingu ogólnopolskim. Dzięki zdobyciu tytułu samorząd ma szanse na dodatkową subwencję do budżetu w kwocie 100 tysięcy złotych. Tytuł w konkursie zdobędzie pierwszych 500 gmin z całej Polski, w których poziom zaszczepienia osiągnie minimum 67%.

mp / czecho.pl

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj