Zdrowie

  • 27 września 2021
  • wyświetleń: 10021

[ZDJĘCIA] Kolejny projekt promocji zdrowia w szkołach i przedszkolach

Występowanie otyłości u dzieci i młodzieży wiąże się z poważnymi następstwami zdrowotnymi. Stąd kolejny projekt promocji zdrowia Elżbiety Zarębskiej dedykowany najmłodszym trafił już do szkół i przedszkoli.

Kolejny projekt promocji zdrowia już w szkołach i przedszkolach · fot. Elżbieta Zarębska


Kwarantanna sprzyjała podjadaniu i często przejadaniu, jedzenie bardzo często towarzyszy dzieciom w tracie czasu spędzanego przed komputerem czy telefonem. Gdy czas spędzany przed ekranem znacznie się wydłuża, uniemożliwia często dzieciom zasypianie, utrudnia skupienie i wyciszenie. Czy zamknięcie szkół, ograniczenie aktywności najmłodszych, poważnie odbiło się na wadze dzieci? Na te pytania stara się odpowiedzieć kolejny projekt Elżbiety Zarębskiej.

Zajęcia realizowane są we współpracy z Biurem ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem zajęć jest wykształcenie w dzieciach zdrowych nawyków żywieniowych, edukacja w zakresie zdrowego stylu życia i zdrowych wyborów. Ten rodzaj profilaktyki pozytywnej wpisuje się także w działalność zapobiegającą tzw. uzależnieniom od czynności. Dzieci poznawały alternatywne sposoby aktywności i zabawy bez używania telefonu i komputera.

- Jest to mój mój kolejny projekt promocji zdrowia dedykowany najmłodszym, trafił już do szkół i przedszkoli. Dzięki niemu uczymy się wspólnie komponować zdrowe posiłki, poznajemy znaczenie odpowiedniego nawodnienia organizmu oraz rolę snu. Podpowiadam najmłodszym jak można utrzymać dobrą formę. Zachęcam do wspólnych ćwiczeń poprzez kreatywne zabawy ruchowe. Wskazuję dzieciom sposoby na ograniczenie podjadania przed komputerem. Podsuwam pomysły jak zorganizować sobie czas, aby nie myśleć o nadprogramowych przekąskach - mówi Elżbieta Zarębska

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.