Zdrowie

  • 6 października 2021
  • 15 października 2021
  • wyświetleń: 8687

[FOTO] Mieszkańcy gminy chętnie podzielili się krwią

29,7 l krwi oddano podczas akcji krwiodawstwa, które odbyły się w październiku na terenie gminy Czechowice-Dziedzice - w Ligocie Miliardowicach oraz na placu Jana Pawła II.

Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II - 14.10.2021 · fot. danielek2002


29 osób zarejestrowano podczas akcji krwiodawstwa, która odbyła się w niedzielę, 10 października pod kościołem w Ligocie Miliardowicach. Ostatecznie cennym płynem podzieliło się 20 krwiodawców, którzy oddali 9 litrów krwi.

Druga z październikowych akcji krwiodawstwa na terenie gminy Czechowice-Dziedzice odbyła się w czwartek, 14 października na placu Jana Pawła II. Zarejestrowano 57 osób, z czego cennym płynem podzieliło się 46 dawców. Podczas tej akcji zebrano 20,7 l krwi.

Warto zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami zniżek i rabatów dla honorowych dawców krwi, jakie oferują krwiodawcom, np. hotele, motele, schroniska, cukiernie, kawiarnie itp. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.dawcomwdarze.pl i zapoznać się ze szczegółami.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.