Zdrowie

  • 26 października 2021
  • wyświetleń: 7180

Poziom wyszczepienia w naszej gminie wg stanu na dzień 26 października

Według danych z wtorku, 26 października, 55% mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice jest w pełni zaszczepionych - podaje Ministerstwo Zdrowia. Przynajmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło 56,1% mieszkańców gminy.

szczepionka, covid, koronawirus, szczepienie
Poziom wyszczepienia w naszej gminie wg stanu na dzień 26 października · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Według danych z wtorku, 26 października minimum pierwszą dawką zaszczepionych jest 25 526 (56,1%) mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice. W pełni zaszczepionych jest 25 036 osób (55%). Warto dodać, że liczba mieszkańców naszej gminy wynosi 45 490. Poniżej prezentujemy tabelę z wyszczególnieniem poziomu szczepień w poszczególnych grupach wiekowych.

Poziom wyszczepień w naszej gminie wg stanu na dzień 26 października
Poziom wyszczepień w naszej gminie wg stanu na dzień 26 października · fot. Ministerstwo Zdrowia


Gmina Czechowice-Dziedzice nadal ma szansę na tytuł "Gmina na medal" - obecnie zajmuje 226. miejsce w rankingu ogólnopolskim. Dzięki zdobyciu tytułu samorząd ma szanse na dodatkową subwencję do budżetu w kwocie 100 tysięcy złotych. Tytuł w konkursie zdobędzie pierwszych 500 gmin z całej Polski, w których poziom zaszczepienia osiągnie minimum 67%.

mp / czecho.pl

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj