Zdrowie

  • 27 października 2021
  • wyświetleń: 6557

RM zajmowała się petycją ws. "dyskryminacji osób niezaszczepionych"

Podczas sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, która odbyła się we wtorek, 26 października, radni przegłosowali uchwałę w sprawie petycji Fundacji Nowe Spektrum w przedmiocie przeciwdziałania dyskryminacji osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19.

szczepienie, szczepionka, koronawirus
RM zajmowała się petycją ws. "dyskryminacji osób niezaszczepionych" · fot. pixabay.com


Przypomnijmy, Fundacja Nowe Spektrum skierowała do władz Czechowic-Dziedzic petycję dotyczącą dyskryminacji osób niezaszczepionych na COVID-19. Organizacja chciała, aby czechowiccy radni podjęli w tej sprawie specjalną uchwałę. Autorzy petycji powoływali się na art. 32 Konstytucji RP, który mówi, że: "wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny" oraz przywołując rezolucję Rady Europy, w treści której komisja przyjęła, że należy: "dopilnować, aby obywatele zostali poinformowani, ze szczepienie nie jest obowiązkowe i że nikt nie jest politycznie, społecznie lub w inny sposób naciskany aby się zaszczepić jeśli sami nie chcą tego zrobić".

Więcej o petycji pisaliśmy tutaj.

Uchwałę w sprawie petycji rozpatrywali we wtorek, 26 października radni z Czechowic-Dziedzic. Jak czytamy w dokumencie, "petycja (...) nie zasługuje na uwzględnienie z powodów zawartych w uzasadnieniu", które zwraca uwagę, że "podjęcie uchwały dotyczącej respektowania prawa mieszkańców do dobrowolności podczas realizacji Narodowego Programu Szczepień wykracza poza kompetencje Rady Miejskiej, ponieważ politykę zdrowotną, w tym Narodowy Program Szczepień, realizuje Rząd. Ponadto szczepienie przeciwko Covid-19 jest w Polsce nieobowiązkowe, a osoby niezaszczepione nie są dyskryminowane". Pełna treść uchwały znajduje się tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj