Zdrowie

  • 7 grudnia 2021
  • 12 grudnia 2021
  • wyświetleń: 13575

MZ: nauka zdalna, zamknięte kluby i dyskoteki i obowiązkowe szczepienia

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Ministerstwo Zdrowia przedstawiło nowe zasady związane ze zwalczaniem czwartej fali epidemii koronawirusa. Wśród nich są nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich, obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup oraz pogłębienie obecnie obowiązujących obostrzeń. Nowe zasady zostaną wprowadzone 15 grudnia.

Konferencja Ministerstwa Zdrowia - 07.12.2021
Konferencja Ministerstwa Zdrowia - 07.12.2021 · fot. Ministerstwo Zdrowia


Obowiązek szczepień zostanie wprowadzony 1 marca dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych. Ponadto wprowadzona zostanie możliwość sprawdzenia przez pracodawcę testów pracowników.

obostrzenia grudzień 2021

obostrzenia grudzień 2021


Od 15 grudnia wprowadzone zostaną limity 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Zamknięte będą dyskoteki, kluby. Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę. Ponadto od 15 grudnia zostanie wprowadzony zakaz konsumpcji w kinach. Jak poinformował Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, 31 grudnia i 1 stycznia 2022 roku wprowadzone zostaną ograniczenia liczebności klientów w lokalach zamkniętych do stu osób, z wyłączeniem osób, które są zaszczepione. Od 15 grudnia w transporcie zbiorowym będzie obowiązywał limit pasażerów - 75%.

obostrzenia grudzień 2021

obostrzenia grudzień 2021


Zapowiedziano także naukę zdalną w szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia do 9 stycznia. - Chcemy wykorzystać zbliżający się czas ferii i przedłużyć okres nieobecności w szkołach - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.Od 15 grudnia wprowadzone zostaną również obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorych na COVID-19, bez względu na Unijny Certyfikat COVID. Ponadto zmienią się także zasady dla osób podróżujących spoza Strefy Schengen - od 15 grudnia wszyscy przylatujący spoza Strefy Schengen będą musieli pokazać test na Covid-19 wykonany 24 godziny przed przylotem do Polski.

obostrzenia grudzień 2021

obostrzenia grudzień 2021

ar, mp / czecho.pl

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj