Zdrowie

  • 13 grudnia 2021
  • wyświetleń: 4258

Nowe inhalatory trafiły do Szpitala Pediatrycznego

Do grona przyjaciół Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej dołączyła Fundacja Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego, która podarowała tej dziecięcej placówce medycznej kilkanaście inhalatorów oraz otoskop. Ten nowoczesny sprzęt pomoże dbać o zdrowie małych pacjentów trafiających do szpitala przy ulicy Sobieskiego.

Nowe inhalatory trafiły do Szpitala Pediatrycznego
Nowe inhalatory trafiły do Szpitala Pediatrycznego · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


- Wszystko zaczęło się od tego, że Pani Dorota Stanuła reprezentująca Fundację Santander Bank Polska S.A. zwróciła się do naszego szpitala z propozycją zakupienia czegoś, co przyda się naszej placówce medycznej lub naszym podopiecznym. Na przykład książeczek do czytania. Odpowiedzieliśmy, że książeczek dla małych pacjentów mamy sporo, ale bardzo przydałyby się nam inhalatory. Oczywiście mieliśmy tego typu sprzęt na wyposażeniu, ale z uwagi na dużą liczbę chorujących dzieci dodatkowe inhalatory były wyjątkowo potrzebne. I Fundacja Santander Bank Polska S.A. wyszła naprzeciw tej propozycji - mówi Donata Sawczuk, Naczelna Pielęgniarka Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Nowe inhalatory trafiły do Szpitala Pediatrycznego
Nowe inhalatory trafiły do Szpitala Pediatrycznego · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Fundacja banku Santander przekazała dziecięcej placówce medycznej ze stolicy Podbeskidzia 14 inhalatorów, które trafiły do Oddziału Niemowlęcego, Oddziału Pediatrycznego i Oddziału Chirurgii Dziecięcej oraz otoskop, który powędrował do szpitalnej Izby Przyjęć. Inhalatory służą do wziewnego podawania leków dzieciom chorym na infekcje dróg oddechowych, a otoskop jest wykorzystywany do diagnozowania stanów patologicznych ucha zewnętrznego i środkowego. Łączna wartość zakupionych urządzeń medycznych wynosi blisko 1800 zł. - W imieniu małych pacjentów serdecznie dziękuję Fundacji Santander Bank Polska S.A. za otrzymane wsparcie - mówi Katarzyna Czauderna, Dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Pediatryczny

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.