Zdrowie

  • 10 stycznia 2022
  • wyświetleń: 11404

Najnowocześniejszy w regionie rezonans magnetyczny!

Artykuł sponsorowany:

W dzisiejszych czasach wszyscy korzystamy ze zdobyczy techniki, które zupełnie odmieniły sposób w jaki człowiek egzystował przez stulecia na ziemi. Zapominamy, że zmiany dokonały się w sposób niemal rewolucyjny, praktycznie podczas naszego życia. Ten ogromny postęp jest szczególnie zauważany w medycynie. W 1972 r. zainstalowano w szpitalu w Wielkiej Brytanii pierwszy tomograf komputerowy, wykorzystujący promieniowanie RTG. Badania RTG nie są niestety obojętne dla zdrowia, ponieważ ok. 99% promieniowania jest pochłaniane przez organizm. Pokrewny do tomografii komputerowej, jednak zupełnie bezpieczny dla zdrowia pacjenta, gdyż wykorzystujący inne zjawiska fizyczne, jest rezonans magnetyczny.

Jeden z najnowocześniejszych i bezpiecznych modeli pracujący w Polsce, znajduje się w pracowni MR w Pszczynie przy ul. Sokoła 2ASIGNA™ Creator w pracowni MR w Pszczynie
SIGNA™ Creator w pracowni MR w Pszczynie


SIGNA™ Creator bo o nim mowa, to platforma o polu magnetycznym 1.5T, która została skonstruowana w oparciu o innowacyjne technologie w celu zapewnienia szerokiej gamy wysokiej jakości badań MR. System SIGNA™ Creator firmy GE Healthcare zapewnia obrazy o wysokiej jakości i spójności, której wymagają dzisiejsi klinicyści. Ergonomiczna konstrukcja wpływa na większy komfort pacjenta podczas badania dzięki udoskonaleniom, które umożliwiają łatwy dostęp i pozycjonowanie pacjenta.

Automatyczny dobór cewek i protokoły przepływu pracy pomagają przyspieszyć proces skanowania, skracając czas badania przy jednoczesnym zachowaniu doskonałego pokrycia obrazu i penetracji sygnału. Ten wysokowydajny system zapewnia komfort "od stóp do głów". Łączy on w sobie nowoczesne aplikacje do badań neurologicznych, ortopedycznych i naczyniowych mających na celu rozwiązanie typowych problemów związanych z rezonansem magnetycznym, między innymi korekcja ruchu i mapowanie chrząstki.

Najnowocześniejszy rezonans magnetyczny już w Pszczynie!
Pracownia MR w Pszczynie przy ul. Sokoła 2A


Dzięki prekursorskim rozwiązaniom technicznym oraz innowacyjnemu oprogramowaniu klinicznemu umożliwia nowoczesną, wydajną i skuteczną diagnostykę MR, obejmującą bardzo szeroki zakres m.in.:

  • badania neurologiczne (rdzeń kręgowy, obrazowanie mózgu, perfuzja, dyfuzja i spektroskopia)
badania stawów (kolano, bark, nadgarstek, staw skokowy)

  • badania obszaru jamy brzusznej (wątroba, nerki)
· badania naczyniowe z kontrastem i bezNajnowocześniejszy rezonans magnetyczny już w Pszczynie!
SIGNA™ Creator w pracowni MR w Pszczynie


Właściciele posiadają bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu pracowni rezonansu magnetycznego. Pierwszą tego typu placówkę otworzyli w 2010 r. Aktualnie współpracują z najwyższej klasy specjalistami radiologii z ośrodków w Kielcach, Krakowie, Opolu, Wrocławiu i Katowicach. Nowoczesny sprzęt i profesjonalna obsługa pozwoli na zdobycie zaufania pacjentów oraz przyczyni się do większego wykorzystania i skrócenia oczekiwania na badania rezonansem magnetycznym w całym regionie.

Aktualnie w pracowni w Pszczynie wykonywane są tylko badania prywatne. Niewykluczone jednak, że niebawem będą także oferowane badania refundowane przez NFZ.

Najnowocześniejszy rezonans magnetyczny już w Pszczynie!
Pracownia MR w Pszczynie przy ul. Sokoła 2A


Rezonans Pszczyna