czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Zdrowie

  • 30 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2389

W 2021 roku czechowiczanie chętnie dzielili się krwią

Styczeń to czas podsumowań. Kolejne statystyki za ubiegły rok przedstawiły Kluby Honorowych Dawców Krwi PCK z terenu gminy Czechowice-Dziedzice. Okazuje się, że czechowiczanie nadal chętnie dzielą się tym życiodajnym płynem.

krew, krwiodawstwo, akcja, zima, urząd miejski
W 2021 roku czechowiczanie chętnie dzielili się krwią · fot. mp / czecho.pl


W Czechowicach-Dziedzicach działają dwa Kluby Honorowych Dawców Krwi PCK: przy Urzędzie Miejskim i przy ZF Steering Systems Poland Sp. z o.o. Jak zauważają czechowiccy krwiodawcy, "2021 rok, ze względu na panującą w dalszym ciągu pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia sanitarne, nie był dobry dla przeprowadzania otwartych akcji krwiodawstwa w ambulansach, ale i tak udało się praktycznie w 100% zrealizować zaplanowane akcje poboru krwi".

W sumie w naszej gminie odbyło się 14 akcji: na Placu Jana Pawła II przy Urzędzie Miejskim oraz pod kościołami w Milardowicach i w Zabrzegu, odwołano wrześniową akcję na Placu JP II. W czasie wszystkich akcji zebrano 202 050 ml krwi. Do ambulansów zgłosiło się 582 chętnych krwiodawców, a po odbyciu badań ostatecznie krew oddało 449 z nich.

Czechowiccy krwiodawcy organizowali również kwesty i zbiórki żywności dla seniorów w sklepie Kaufland.
W 2021 roku w szeregi czechowickich klubów przyjęto 66 nowych krwiodawców, w tym 22 kobiety. Składki członkowskie opłaciło 70 członków i przekazano je do Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej, reszta członków to wolontariusze. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Miejskim liczy 78 krwiodawców, Klub HDK PCK przy ZF Steering Systems Poland Sp. z o.o. skupia 38 krwiodawców.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.