Reklama

Zdrowie

  • 1 lutego 2022
  • wyświetleń: 5680

Apel radnych wojewódzkich ws. szczepień przeciwko COVID-19

Podczas styczniowej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego jego członkowie wystosowali apel do mieszkańców województwa w sprawie szczepień przeciwko COVID-19. Dokument został wystosowany "wobec nasilania się pandemii COVID-19 w całym kraju, codziennie tysięcy zachorowań i setek zgonów z tego powodu oraz narastającego przeciążenia systemu ochrony zdrowia". Poniżej publikujemy pełną treść apelu.

szczepienie, szeczpionka, koronawirus
Apel radnych wojewódzkich ws. szczepień przeciwko COVID-19 · fot. mp / czecho.pl


Uchwała w sprawie apelu została przyjęta 24 stycznia podczas sesji Sejmiku Województwa Śląskiego.

Apel do mieszkańców województwa śląskiego dotyczący szczepień przeciwko COVID-19

Wobec nasilania się pandemii COVID-19 w całym kraju, codziennie tysięcy zachorowań i setek zgonów z tego powodu oraz narastającego przeciążenia systemu ochrony zdrowia, my Radni Województwa Śląskiego apelujemy do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego, którzy jeszcze nie zaszczepili się przeciwko COVID-19, aby bezzwłocznie to uczynili.

Szczepienia są naukowo potwierdzonym, najlepszym i bezpiecznym sposobem zapobiegania ciężkiemu przebiegowi COVID-19 oraz hospitalizacjom i zgonom z tego powodu.

Wobec narastania odsetka zakażeń szczególnie zakaźnym wariantem Omikron, apelujemy również do wszystkich już zaszczepionych dwoma dawkami o przyjęcie dawki przypominającej szczepionki, kiedy tylko będzie to ze względów medycznych wskazane, co jest niezbędne dla jak najlepszej ochrony przed tym wariantem koronawirusa.

PRZEWODNICZĄCY SEJMIKU
WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
Jan Kawulok

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj