Reklama

Zdrowie

  • 2 lutego 2022
  • wyświetleń: 6677

Darmowe testy w aptekach. Na liście brak placówek z naszej gminy

27 stycznia ruszył ogólnopolski program darmowych testów na COVID-19 w aptekach. Do środy na liście placówek, w których można go wykonać, znalazło się 256 aptek (w sumie w naszym kraju jest ich ponad 13 tysięcy). Na liście nie ma jednak żadnej apteki z terenu gminy Czechowice-Dziedzice. Najbliżej naszej gminy darmowe testy wykonuje Apteka Pod Eskulapem w Goczałkowicach-Zdroju.

test, koronawirus, covid
Darmowe testy w aptekach. Na liście brak placówek z naszej gminy · fot. Pixabay


Program darmowych testów na COVID-19 w każdej aptece w Polsce zapowiedział 21 stycznia podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Więcej o tym portal czecho.pl pisał w tym artykule. Program ruszył 27 stycznia. W sumie, według zapowiedzi, darmowe testy ma przeprowadzać 1000 aptek w całej Polsce. Test można wykonać w placówce, która spełnia określone wymogi. Warto dodać, że apteki same zgłaszają chęć udziału w programie.

epidemia styczeń 2022


Do środy, 2 lutego na liście aptek, w których można wykonać test, znalazło się 256 placówek w całej Polsce. Nie ma na niej żadnej apteki z terenu gminy Czechowice-Dziedzice. Najbliżej naszej gminy darmowe testy na COVID-19 można wykonać w Aptece Pod Eskulapem w Goczałkowicach Zdroju.

mapa, apteki, test
fot. mz.gov.pl


W aptekach przeprowadzane są testy antygenowe. - Po negatywnym wyniku testu antygenowego możesz wygenerować Unijny Certyfikat COVID (UCC), ale będzie on ważny tylko 48 godzin. Jeśli zachorujesz na koronawirusa i potwierdzisz chorobę testem antygenowym, nie uzyskasz po 10 dniach statusu ozdrowieńca i Unijnego Certyfikatu COVID - informuje Ministerstwo Zdrowia. Więcej informacji o testach na COVID-19 w aptekach można znaleźć tutaj.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj