czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Zdrowie

  • 9 marca 2022
  • wyświetleń: 2372

"Wojewódzki" wprowadza mniej rygorystyczne zasady odwiedzin

W związku ze zmniejszeniem ilości zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wprowadził mniej rygorystyczne zasady odwiedzin.

szpital wojewódzki
"Wojewódzki" wprowadza mniej rygorystyczne zasady odwiedzin · fot. UM Bielsko-Biała


W dni powszednie pacjenta może jednorazowo odwiedzić jedna osoba w godzinach od 15.00 do 18.00. W dni świąteczne jest to możliwe w od 14.00 do 18.00. Wizyty nie mogą trwać dłużej, niż pół godziny.
Wizyty w innych godzinach możliwe są tylko w uzasadnionych przypadkach.

- Apelujemy, aby bliscy, którzy chcą zobaczyć się z osobą przebywającą w Szpitalu Wojewódzkim, przestrzegali zasad ustalonego reżimu sanitarnego. Nie odwiedzali pacjentów po kontakcie z osobą zakażoną i nie przychodzili do naszej placówki w przypadku podejrzenia rozwijającej się infekcji - mówi Anna Szafrańska, rzeczniczka prasowa Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Jak dodaje przedstawicielka placówki, osoba, która chce wejść na oddział, nie może mieć takich objawów jak katar, kaszel, gorączka i ból gardła. Każdy, kto zamierza zobaczyć się z pacjentem hospitalizowanym na oddziale musi zdezynfekować ręce, mieć zasłonięte usta oraz nos podczas całego pobytu, a także ograniczyć do minimum artykuły dostarczane choremu.

mp / czecho.pl
źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.