Zdrowie

  • 6 maja 2022
  • wyświetleń: 5048

Rząd znosi stan epidemii w Polsce. "To nie koniec epidemii"

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zniesieniu stanu epidemii w Polsce. Od 16 maja zostanie on przekształcony w stan zagrożenia epidemicznego. Jak podkreślił Niedzielski, nie oznacza to końca epidemii w naszym kraju.

Konferencja ministra zdrowia - 6.05.2022
Konferencja ministra zdrowia - 6.05.2022 · fot. Ministerstwo Zdrowia


- Podjąłem decyzję, żeby od 16 maja przekształcić stan epidemii w stan zagrożenia epidemicznego. Prognozy pokazują, że epidemia przechodzi w endemię - powiedział podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. - Cały czas monitorujemy sytuację. Dzisiejsza liczba 611 zakażeń odzwierciedla średnią liczbę zachorowań w ostatnich tygodniach - dodał członek rządu.

Rząd znosi stan epidemii w Polsce. "To nie koniec epidemii"
Rząd znosi stan epidemii w Polsce. "To nie koniec epidemii" · fot. Ministerstwo Zdrowia


Jak poinformował Niedzielski, "liczba hospitalizowanych pacjentów z COVID19 jest na poziomie ok. 1100 osób. Według lekarzy nie są to już jednak tak ostre przypadki, jak w przypadku mutacji Delta. Hospitalizacje są też znacznie krótsze".

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj