Zdrowie

 • 16 sierpnia 2022
 • wyświetleń: 4204

Medyczne kierunki przyszłości w Bielsku- Białej

Materiał partnera:

Wybór własnej ścieżki zawodowej to jedna z najtrudniejszej decyzji w życiu. Jest to szczególnie trudne dla młodych ludzi, którzy dopiero są na etapie poznawania siebie i swoich predyspozycji zawodowych. Możliwości jest wiele, ale tylko niektóre z nich mogą przynieść oczekiwane rezultaty, czyli fach w ręku i podjęcie pracy w zawodzie. Można to uzyskać, ucząc się w szkole TEB Edukacja w Bielsku-Białej.

teb edukacja


Wybierz zawód medyczny z przyszłością.



Niezwykle szybko rośnie zapotrzebowanie na dobrze wyszkolonych specjalistów z branży medycznej. Jedną z profesji, które obecnie cieszą się szczególną popularnością na rynku jest technik elektroradiolog, który w placówkach opieki zdrowotnej świadczy usługi medyczne w zakresie diagnostyki obrazowej, elektromedycznej i radioterapii. Podczas zajęć w TEB Edukacja, słuchacze tego kierunku nabędą wiedzę z zakresu wykonywania badań obrazowych i elektromedycznych. W swojej pracy elektroradiolog korzysta z metod diagnostycznych wykorzystujących promieniowanie rentgenowskie, promieniowanie gamma, protonowe i neutronowe, a także pole magnetyczne i ultradźwięki. Często współpracuje podczas radioterapii z lekarzem (diagnostyka obrazowa). 

Ciągły rozwój techniki, medycyny stawia dla technika elektroradiologa szerokie możliwości zatrudnienia, czyniąc ten zawód niezmiernie atrakcyjnym na rynku pracy.

Kolejnymi, świetnie rozwijającymi się zawodami są asystentka stomatologiczna i higienistka stomatologiczna. Na kierunku Asystentka stomatologiczna z elementami implantologii słuchacze nabywają wiedzę z zakresu asystowania lekarzowi dentyście podczas zabiegów w szczególności implantologicznych. Uczą się, jak przygotować leki, materiały, narzędzia i gabinet dentystyczny, a także, w jaki sposób konserwować na bieżąco sprzęt stosowany w stomatologii. Zdobywają umiejętności z zakresu profesjonalnej komunikacji z pacjentem oraz prowadzenia dokumentacji związanej z funkcjonowaniem gabinetu stomatologicznego.

Z kolei absolwenci kierunku Higienistka stomatologiczna posiadają uprawnienia do samodzielnego przeprowadzania wybranych zabiegów profilaktyczno-leczniczych i rehabilitacyjnych pod nadzorem i na zlecenie lekarza dentysty. Mogą również prowadzić własną działalność gospodarczą.

Tylko w TEB Edukacji już po roku nauki słuchacz kierunku Higienistka stomatologiczna uzyskuje dyplom Pomocy dentystycznej! Z tymi uprawnieniami może rozpocząć pracę w gabinecie stomatologicznym. Po kolejnym roku nauki i zdaniu egzaminu zawodowego słuchacz uzyskuje tytuł Higienistki stomatologicznej. Po tym kierunku absolwent posiada aż dwa dyplomy!

Nauka za darmo- atrakcyjne promocje dla słuchaczy!

Bezpłatne zajęcia na kierunkach:

 • Opiekun medyczny z aktywizacją seniora
 • Asystent osoby niepełnosprawnej
 • Opiekunka dziecięca z masażem Shantala
 • Technik sterylizacji medycznej.


Zapisz się już dziś! Ilość miejsc ograniczona.

Więcej informacji o tych oraz o wielu innych kierunkach znaleźć można na stronie internetowej TEB Edukacja w Bielsku- Białej oraz w siedzibie oddziału.

Jeżeli chciałbyś skonsultować wybór kierunku kształcenia, specjaliści TEB Edukacji służą pomocą i zapraszają do poznania szkoły osobiście.

TEB Edukacja w Bielsku-Białej





Godziny otwarcia sekretariatu w okresie wakacyjnym:

 • poniedziałek: 8.00 - 16.00

 • wtorek: 10.00 - 18.00

 • środa: 8.00 - 16.00
 • 
czwartek: 10.00 -18.00
 • 
piątek: 8.00 - 16.00

 • sobota: 8.00 - 13.00

 • niedziela: nieczynne