Zdrowie

  • 3 października 2022
  • 14 października 2022
  • wyświetleń: 5428

Za nami październikowe akcje krwiodawstwa na terenie gminy

Za nami październikowe akcje krwiodawstwa na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Pierwszą okazję do podzielenia się cennym płynem mieszkańcy regionu mieli w niedzielę, 9 października, a drugą - w czwartek, 13 października.

Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II - 13.10.2022
Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II - 13.10.2022 · fot. danielek2002


W niedzielę, 9 października ambulans do oddawania był dostępny pod kościołem pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Ligocie Miliardowicach. Krwią było można podzielić się wtedy w godzinach od 9.00 do 13.00. Zarejestrowało się 25 osób, a cennym płynem podzieliło się 17 z nich - udało się zebrać 7,65 l krwi.

Z kolei w czwartek, 13 października odbyła się tradycyjna akcja poboru krwi na placu Jana Pawła II. Jak informują organizatorzy czwartkowej akcji poboru krwi, podczas niej zarejestrowało się 46 osób, a z 36 z nich oddało krew - udało się zebrać 16,2 l cennego płynu.

Warto zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami zniżek i rabatów dla honorowych dawców krwi, jakie oferują krwiodawcom, np. hotele, motele, schroniska, cukiernie, kawiarnie itp. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.dawcomwdarze.pl i zapoznać się ze szczegółami.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.