Zdrowie

  • 17 października 2022
  • wyświetleń: 7137

[WIDEO] Uczyli się, jak poprawnie przeprowadzić resuscytację

12 października w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się akcja profilaktyczna z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.W środowe przedpołudnie dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach uczyły się jak poprawnie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Współorganizatorami wydarzenia byli harcerze - ratownicy ZHR z drużyny przy kościele Świętej Barbary, którzy instruowali swoich kolegów jak poprawnie wykonać masaż serca.

Uczyli się, jak poprawnie przeprowadzić resuscytację
Uczyli się, jak poprawnie przeprowadzić resuscytację · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca to święto obchodzone od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Podstawowym celem akcji jest podniesienie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymania akcji serca. Zwiększenie świadomości wśród społeczeństwa, że tak nie wiele potrzeba by uratować czyjeś życie.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.