Zdrowie

  • 15 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 4527

Rusza remont w Szpitalu Wojewódzkim. Zmieni się jego otoczenie

17 kwietnia Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej rozpoczyna modernizację terenu wokół placówki. Inwestycja umożliwi osobom ze szczególnymi potrzebami lepszy dostęp do świadczeń medycznych.

Rusza remont w "Wojewódzkim". Pacjenci muszą liczyć się z utrudnieniami
Rusza remont w Szpitalu Wojewódzkim. Zmieni się jego otoczenie · fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej


Modernizacja zakończy się w lipcu. W ramach inwestycji przebudowany zostanie podjazd dla osób niepełnosprawnych, prowadzący do wejścia głównego szpitala, a także schody na parkingu.

Dodatkowo powstaną nowe schody i pochylnia przy aptece zewnętrznej, przebudowane zostaną również chodniki pomiędzy apteką i wejściem głównym do szpitala. Przed głównym wejściem powstaną także nowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

W czasie remontu dojście do budynku Szpitala Wojewódzkiego od parkingu oraz przystanku autobusowego będzie odbywać się zgodnie z oznakowaniem, chodnikiem po drugiej stronie ulicy.

Modernizacja terenu wokół Szpitala Wojewódzkiego kosztować będzie ponad 700 tys. złotych. Pieniądze pochodzą z grantu w wysokości 2 mln złotych, które placówka otrzymała z Ministerstwa Zdrowia na "Dostosowanie Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej do osób ze szczególnymi potrzebami".

- Pacjentów przepraszamy za utrudnienia. Prosimy także, aby śledzili na bieżąco aktualne informacje dotyczące utrudnień w związku z prowadzonym remontem - podsumowuje Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.