Zdrowie

  • 4 lipca 2023
  • wyświetleń: 5617

Nowa dyrektor w ważnej placówce. Wybrano ją po 3 konkursach

Bielskie Centrum Psychiatrii - Olszówka ma nowego dyrektora. Od lipca stanowisko to pełni Sabina Nowak, dotychczas główna księgowa w tym szpitalu. Wybrano ją po 3 konkursach.

Nowy dyrektor w ważnej placówce. Wybrano go po 3 konkursach
Nowa dyrektor w ważnej placówce. Wybrano ją po 3 konkursach · fot. Powiat bielski


Andrzej Płonka, starosta bielski, podkreśla, że mowa o bezpieczeństwie zdrowia psychicznego nie tylko mieszkańców powiatu bielskiego, ale także miasta Bielsko-Biała i całego regionu. - Mamy tak naprawdę wielu pacjentów z Żywiecczyzny, powiatu cieszyńskiego i pszczyńskiego - mówi samorządowiec. Powiat Bielski jest organem prowadzącym dla tej placówki.

Po 3 konkursach na dyrektora Bielskiego Centrum Psychiatrii- Olszówka, które nie przyniosły rozstrzygnięcia zarząd powiatu przedstawił komisji konkursowej swojego kandydata.

- Nie przynosimy nikogo, jak to niektórzy mówią "w teczce". To oddolna inicjatywa, która wyszła ze szpitala. Nową panią dyrektor wspierać będzie dotychczasowa p.o. na tym stanowisku - dr Izabela Dydo-Konior, która wraca do swojej poprzedniej funkcji w tej placówce - dyrektora ds. lecznictwa. Mam nadzieję, że ten tandem ekonomiczno-medyczny będzie z powodzeniem kontynuował rozpoczętą drogę - mówi starosta bielski, Andrzej Płonka.

Nowa dyrektor to osoba czynna zawodowo od 2005 roku z wyższym wykształceniem ekonomicznym, posiadająca doświadczenie zawodowe w zarządzaniu finansami i organizacją przedsiębiorstw. Ukończyła m.in. studia podyplomowe z zakresu MBA dla kadry zarządczej; na bieżąco podnosi swoje kwalifikacje i wiedzę w zakresie ekonomii, prawa i zarządzania.

Dr Dydo-Konior była pełniącą obowiązki dyrektora BCP-Olszówka od października 2021 roku, po tym jak na emeryturę przeszła Lucyna Łagowska.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.