Zdrowie

  • 27 września 2023
  • 29 września 2023
  • wyświetleń: 4323

150 tysięcy złotych z budżetu gminy dla pszczyńskiego szpitala

Gmina Czechowice-Dziedzice przekazała dotację celową w wysokości 150 tysięcy złotych dla szpitala w Pszczynie. Pieniądze pozwolą zakupić lecznicy nowoczesne zestawy laparoskopowe i sprzęt gastroskopowy.

Szpital w Pszczynie
Szpital w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Pomoc finansowa zostanie udzielona ze środków budżetu gminy na rok 2023 w wysokości 150 tysięcy złotych. W uzasadnieniu uchwały czytamy, że w związku z prośbą powiatu pszczyńskiego o rozważenie możliwości wsparcia finansowego Szpitala Joannitas w Pszczynie oraz faktem, iż znaczną część pacjentów pszczyńskiego szpitala stanowią mieszkańcy gminy Czechowice-Dziedzice, zasadne jest włączenie się gminy do partycypacji w kosztach zakupu sprzętu i aparatury medycznej. Radni zdecydowali o przekazaniu pieniędzy, oddając 19 głosów "za".

- Ta decyzja jest dla nas bardzo ważna. Po pierwsze dlatego, że szpital w Pszczynie, jak państwo dobrze wiecie, znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Borykamy się z problemami bieżącymi i bardzo trudno nam pozyskiwać środki czy wydawać pieniądze na aparaturę medyczną, na podnoszenie jakości usług. Państwa decyzja powoduje, że łapiemy wiatr w żagle. Dodaje nam to otuchy i sił, że nie jesteśmy sami w podnoszeniu jakości i w walce o to, żeby ten szpital dobrze i poprawnie funkcjonował - mówiła podczas sesji Rady Miejskiej dyrektor pszczyńskiego szpitala Katarzyna Michalik.

- Środki, które państwo zadecydowaliście nam przekazać, wykorzystamy bardzo mądrze - również dla pacjentów zamieszkujących gminę Czechowice-Dziedzice. Będziemy chcieli wyposażyć blok operacyjny, kupić nowoczesne zestawy laparoskopowe i wyposażyć pracownię endoskopii w sprzęt gastroskopowy. Niestety te sprzęty, których dotychczas używamy, są już stare, psują się, są awaryjne, a dzięki państwu będziemy mogli sprawniej udzielać świadczeń. Mamy nadzieję, że zakup sprzętu endoskopowego spowoduje, że skrócą się kolejki na te usługi. Bardzo państwu dziękuję w imieniu swoim i pracowników szpitala, bo takie gesty - bardzo duże i znaczące - dają nam siłę do tego, żeby dalej walczyć o ten szpital - przekazała.

ar / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj