Zdrowie

  • 1 listopada 2023
  • 10 listopada 2023
  • wyświetleń: 3999

[FOTO] Za nami listopadowa akcja krwiodawstwa na czechowickim placu Jana Pawła II

W czwartek 9 listopada członkowie Klubów HDK PCK przy TRW S.S. Poland i przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach zorganizowali kolejną w tym roku akcje honorowego krwiodawstwa. Ambulans RCKiK z Katowic stanął tradycyjnie na placu Jana Pawła II.

Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II - 9.11.2023 · fot. Facebook / Śląski Oddział Okręgowy PCK


Podczas czwartkowej akcji zgłosiło się 25 krwiodawców, a po wypełnieniu ankiety i badaniu lekarskim krew oddało 21 z nich, dzięki czemu pozyskano 9,45 litra tego bezcennego i niczym niezastąpionego leku. Warto nadmienić, że 1 osoba pierwszy raz oddała krew, dzięki czemu wstąpiła do elitarnego klubu Honorowych Dawców Krwi.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za Waszą wspaniałą ofiarność, ekipie Oddziału Terenowego RCKiK z Bielska-Białej za - jak zwykle - profesjonalną obsługę akcji oraz członkom klubów za jej organizacje i poświęcony czas - komentuje czwartkową akcję krwiodawstwa Śląski Oddział Okręgowy PCK.

Śląski Oddział Okręgowy PCK podziękował również sponsorom, którzy ufundowali słodkości dla osób, które oddały krew: piekarni "U Habermanna", a także cukierniom "Astoria" i "Pączki w maśle" z Czechowic-Dziedzic.

Kolejna akcja krwiodawstwa miała odbyć się w niedzielę 19 listopada przy kościele pod wezwaniem św. Barbary, o czym informowaliśmy 1 listopada. Jednak, jak dowiedział się portal czecho.pl, ta akcja została odwołana.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.