Edukacja

  • 18 czerwca 2018
  • wyświetleń: 6168

Wyjątkowe przedstawienie dla dzieci z Katolickiego Przedszkola

Z okazji Dnia Dziecka 30 maja w Katolickim Przedszkolu w Czechowicach- Dziedzicach odbyło się przedstawienie, w którym aktorami byli rodzice (Andrzej Kopeć, Sylwia Brunowska, Katarzyna Szary, Sylwia Rybak, Anna Sikora, Dominika Kocańda- Krywult, Izabela Cocyk, Iwona Kozłowska- Karcz, Marta Halka, Monika Kalita, Urszula Błachut).

Wyjątkowe przedstawienie dla dzieci z Katolickiego Przedszkola - 30.05.2018 · fot. Anna Smalcerz


Wspólnie z nauczycielkami- Anną Smalcerz oraz Kingą Grygierczyk, spotykali się w całkowitej tajemnicy, po zamknięciu przedszkola przygotowując przedstawienie pt.: O mądrej Królewnie i smoku ze Złotej Góry, którego autorką jest Wioletta Piasecka. Dzieci były zaczarowane historią, która opowiadała o poszukiwaniu prawdziwej miłości, o walecznym smoku, który bronił swojej księżniczki przed próżnymi i chciwymi kandydatami do jej ręki, o przyjaźni między Smoczycą i wędrującym w ukryciu Księciem. I jak to w bajkach bywa wszystko znalazło swój szczęśliwy finał, który na zdjęciach uwiecznił fotograf pan Ryszard Kenig.

W tym roku odbyła się już trzecia edycja przedstawienia Rodzice- Dzieciom i z roku na rok chętnych aktorów przybywa. Jest to dowód na to, że rodzice chętnie angażują się w działalność placówki. Poświęcenie swojego czasu, walka ze słabościami i przezwyciężanie własnych lęków to niewielki koszt, kiedy występuje się przed tak wdzięczną dziecięcą publicznością.

Anna Smalcerz

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.