Edukacja

  • 4 marca 2021
  • wyświetleń: 5809

"Bo przedszkole uczy, bawi nas, bo w przedszkolu miło płynie czas..."

We wrześniu z wielką radością dzieci z Przedszkola Publicznego nr 11 z oddziałami integracyjnymi powitały kolegów, koleżanki oraz panie. Z zachowaniem bezpieczeństwa i uwzględniając zasady reżimu sanitarnego wszystkie grupy rozpoczęły przedszkolne zajęcia.

„ bo przedszkole uczy, bawi nas, bo w przedszkolu miło płynie czas...”
"Bo przedszkole uczy, bawi nas, bo w przedszkolu miło płynie czas..." · fot. Przedszkole nr 11


Tak jak w roku minionym, tak i w tym, każda grupa wita dzień codziennymi zabawami z językiem angielskim w ramach kontynuowanego projektu Bilingual Future Dwujęzyczne Dzieci, a następnie bierze udział w zajęciach gimnastycznych, plastycznych, zdobywa wiedzę z zakresu mowy, myślenia czy pojęć matematycznych.

Realizując funkcję edukacyjną, przedszkole jest także miejscem gdzie kształtowane są postawy, rozwijane zdolności... To także placówka stwarzająca okazję do bycia razem całej przedszkolnej społeczności. Starając się działać tak aktywnie jak dotychczas, w realizacji zadań w zaistniałej rzeczywistości pomocna jest technologia komunikacyjna.

- W Przedszkolu nr 11 oprócz funkcjonującej strony na FB od poprzedniego roku korzystamy z platformy Classroom. Za jej pośrednictwem możliwe jest utrwalenie wielu ciekawych dokonań dzieci takich jak zrealizowane konkursy plastyczne, zajęcia tematyczne oraz grupowe wydarzenia. Ponadto dzięki temu rozwiązaniu Rodzice mogą być w stałym, mailowym kontakcie z wychowawcami. Opiekunowie mają również dostęp do zdjęć - relacjonuje wicedyrektor, Ewa Kristof - Chrapek.

„ bo przedszkole uczy, bawi nas, bo w przedszkolu miło płynie czas...”
"Bo przedszkole uczy, bawi nas, bo w przedszkolu miło płynie czas..." · fot. Przedszkole nr 11


Za pośrednictwem platformy w formie fotorelacji oraz nagrań wideo rodzice mogli zobaczyć jak przebiegało m. in. Pasowanie na Przedszkolaka, posłuchać jak dzieci odświętnie ubrane wykonały Hymn Narodowy czy obejrzeć jak bawiły się z okazji Dnia Przedszkolaka czy Dnia Pluszowego Misia. W tej formie każda z grup uwieczniła także Andrzejki, Mikołajki, Dzień Kropki, kolędowanie podczas Wigilijki, Dzień Uśmiechu, Bal Karnawałowy oraz Walentynki.

Przedszkolaki zaprezentowały również uroczyste montaże słowno - artystyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka. - Wychodząc naprzeciw zaistniałej rzeczywistości staramy się pokazać dzieciom, że nawet odległość, czy inne losowe przeszkody, nie są powodem do zaprzestania świętowania rodzinnych uroczystości. Bardzo ucieszył nas liczny odzew rodziców i informacja o tym, jak wielką niespodziankę sprawiły babciom i dziadkom występy dzieci, mimo że przedstawione w formie online - komentuje nauczycielka Beata Kołoczek.

Za ten nadal bliski, choć częściej za pośrednictwem komputera, kontakt i współpracę, bez której trudno byłoby wspomagać rozwój dzieci oraz zorganizować lubiane przez nie aktywności grono pedagogiczne dziękuje rodzicom mając nadzieję, że w niedługim czasie spełni się życzenie dzieci "by można się było w naszym przedszkolu tak częściej spotykać i rodzinnie świętować jak kiedyś...".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.