czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Edukacja

  • 13 października 2021
  • wyświetleń: 4579

[FOTO] "Sensoryczny świat" w Przedszkolu Publicznym nr 11

W dniach 7 - 8 października w Przedszkolu Publicznym nr 11 w Czechowicach - Dziedzicach rozpoczął się program własny nauczyciela pt "Sensoryczny świat." Program ten dotyczy integracji sensorycznej poprzez plastykę, ruch i zawiera elementy treningu uważności.

Reklama

"Sensoryczny świat" w Przedszkolu Publicznym nr 11 · fot. Joanna Szczotka


W pierwszych zajęciach wzięły udział młodsze przedszkolaki. Dzieciaki wchodziły w niezwykły świat integracji sensorycznej, w który wprowadzał je znaczek grupowy (motylki, misie, myszki), przygotowany z ziemi, torfu, różnego rodzaju kamyczków, kory sosnowej, darów jesieni. Nasi podopieczni mogli nacieszyć oko stworzoną podobizną znaczka, poczuć jego fakturę poprzez przechodzenie po tej niezwykłej ścieżce sensorycznej, dotykanie jej, powąchanie poszczególnych elementów, stworzenie własnych buziek z darów Ziemi.

Dzieci doskonale bawiły się przy zabawach z chustkami, pokazując części ciała oraz trenując uważność w "Oddechu małej żabki" Eline Snel. Choć nie wszystkim było łatwo podjąć wyzwanie, to każde dziecko bawiło się na miarę swoich możliwości. Wszyscy uczestnicy programu wyszli z zajęć zadowoleni, uśmiechnięci i w dobrym nastroju.

Joanna Szczotka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.