czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Edukacja

  • 8 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3952

[FOTO] Kolejne zajęcia "Sensoryczny świat" w PP nr 11

W listopadzie w Przedszkolu Publicznym nr 11 w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się kolejne zajęcia z programu własnego nauczyciela - "Sensoryczny świat". Nasze przedszkolne starszaki tym razem wykonywały lalki teatralne. Zadanie nie było proste, lecz wszyscy świetnie sobie poradzili, a tym dzieciom, którym było trudno, wsparcia udzielili wychowawcy.

Reklama

Kolejne zajęcia "Sensoryczny świat" w PP nr 11 · fot. Przedszkole Publiczne nr 8


Dzieci miały kilka ciekawych wyzwań. Najpierw, w pełnym skupieniu i ciszy, cięły opaski gipsowe na mniejsze kawałki. Przedszkolaki w skupieniu liczyły ząbki na opasce i pracowały nożyczkami. Następnym zadaniem było składanie gazety i owijanie jej wokół materiału oraz przyklejanie kawałków opaski gipsowej, uprzednio moczonej w wodzie. Ostatnim etapem było zdobienie według własnej pomysłowości dzieci. Każda stworzona lalka miała swoją wyjątkową twarz i fryzurę. Energia i cierpliwość jaką dzieci włożyły w stworzenie swojej lalki zaowocowała wspaniałymi dziełami sztuki. Lalki, na koniec dostały, również imiona, a dzieci tańczyły z nimi do muzyki z "Jeziora Łabędziego".

mp / czecho.pl

źródło: Przedszkole Publiczne nr 11

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.