czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Edukacja

  • 19 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1954

Elfik pamięta o problemach dzieci z trudnościami w rozwoju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Niepubliczen Przedszkole Specjalne "Elfik"" podaj

Większość dzieci z trudnościami w rozwoju nie potrafi organizować swojego czasu wolnego. Zazwyczaj wykonują w tym czasie niefunkcjonalne ruchy - biegają bez celu, skaczą w miejscu, krzyczą, piszczą, rozsypują wszystko co znajduje się w polu widzenia, albo gdy bawią się jakąś zabawką, nie robią tego we właściwy sposób, np. pozornie bawiąc się autkiem, skupiają się tylko na stymulacji, jaką jest ruch obrotowy kół. To samo tyczy się spontanicznej zabawy rówieśniczej- są to zabawy raczej "obok siebie", niż "razem", albo zaczepianie, atakowanie siebie nawzajem.

Trudności w rozwoju w dzień w przedszkolu Elfik


Dzieci z zaburzeniami nie mogą przebywać za długo w hałasie i chaosie, przestrzeń do zabawy musi być zorganizowana, a wokół nie może być zbyt wielu zabawek- to wszystko wpływa pobudzająco i dekoncentrująco.

W przypadku naszych wyjątkowych dzieci zabawy swobodne, brak organizacji czasu - mają niekorzystny, stymulujący wpływ - dlatego nasze przedszkolaki tzw. czas zabaw swobodnych mają również zorganizowany. Dzień zaczynamy od porannego kręgu, w którym witany jest każdy zmysł, a później aktywności ruchowe (np. tory przeszkód, łapanie baniek, zabawy z piłką, z muzyką, z chustą, itp.), na zmianę z takimi, podczas których realizujemy wymogi Podstawy Programowej, i które wymagają skupienia przy stoliczku lub na dywanie.

Brak "nudy" i zabawy dowolnej nie oznacza jednak braku czasu na odpoczynek i relaksacje, bo ta jest równie ważna! Zajęcia prowadzone są w taki sposób, by nie przestymulować dzieci.

Niepubliczen Przedszkole Specjalne "Elfik"

43-200 Pszczyna
ul. Bielska 29

tel. 572679005
tel. 789306508Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Niepubliczen Przedszkole Specjalne "Elfik"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Niepubliczen Przedszkole Specjalne "Elfik"" podaj