Edukacja

  • 16 lutego 2023
  • wyświetleń: 3342

Kurs Terapii ręki I i II stopnia w ofercie Oświata Lingwista!

Materiał partnera:

Specjaliści z placówki Oświata Lingwista w Lublinie przygotowali profesjonalne kursy terapii ręki I i II stopnia. To szkolenia z obszaru motoryki małej, które przeznaczone są dla szerokiego grona specjalistów i osób prywatnych pracujących na co dzień z dziećmi. Za przygotowanie i przeprowadzenie kursu odpowiada Monika Dąbrowska-Kuzioła. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Oświata Lingwista w tym zakresie.

motoryka


Podstawowe cele kursuKurs terapia ręki I i II stopnia ma za zadanie przygotować specjalistów w zakresie podstawowych technik wykorzystywanych w pracy terapeutycznej, zaznajomienie uczestników z efektami ćwiczeń, a także w sposobie ich płynnego wdrożenia do codziennej pracy. Niezwykle ważne jest to, że prawidłowo prowadzone ćwiczenia motoryki małej stymulują rozwój dzieci i są wskazane nie tylko w przypadku potwierdzonych zaburzeń integracji sensorycznej.

Umiejętne połączenie zabawy i procesu terapeutycznego może dać wymierne efekty i warto wprowadzić to tak szybko, jak to możliwe. Zdobyta w trakcie szkolenia wiedza pozwoli nie tylko na wdrożenie do pracy pożądanych technik, ale również pomoże specjalistom w trafnej ocenie ewentualnych problemów u dziecka, a także w planowaniu i prowadzeniu terapii ręki. W obszarze motoryki małej, ćwiczenia to podstawowa praca terapeutyczna.

Co obejmuje program kursu?Program kursu został stworzony z myślą o bieżących potrzebach terapeutów i nauczycieli, a także w oparciu o najnowsze wyniki badań. Dzięki temu spełnia najwyższe standardy rynkowe i normy. Program obejmuje zarówno część teoretyczną, jak i rozbudowaną część praktyczną. W trakcie szkolenia poruszane są takie zagadnienia jak m.in.:

  • sprawność ręki a rozwój psychomotoryczny dziecka;
  • wpływ pozycji dziecka na sprawność ręki;
  • dysfunkcje procesów integracji sensorycznej;
  • wpływ dysfunkcji SI na rozwój grafomotoryczny i manualny dziecka;
  • ćwiczenia rozwijające chwyt pisarski;
  • przedstawienie i ćwiczenie wybranych metod, zabaw, ćwiczeń i technik rekomendowanych w prowadzeniu terapii ręki.


Szczegółowe informacje dotyczące programu i zakresu kursu znajdują się na stronie internetowej Oświata Lingwista. Kurs terapii ręki I i II stopnia prowadzony jest w formie stacjonarnej w Lublinie i obejmuje 30 godzin dydaktycznych. W ofercie placówki znajduje się również szkolenie Ćwiczenia ręki - usprawnianie motoryki małej, które obejmuje mniejszy zakres tematyczny i trwa 8 godzin dydaktycznych.

Kto może z niego skorzystać?Profesjonalnie przygotowany kurs przeznaczony jest dla szerokiego grona odbiorców. Przede wszystkim skierowany jest do nauczycieli, w tym współorganizujących, wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, terapeutów, logopedów, pedagogów, psychologów, pedagogów specjalnych, wychowawców świetlic, a także studentów kierunków pedagogicznych i rodziców, których interesuje terapia ręki. Kurs prowadzony jest z dbałością o zachowanie najwyższych standardów i spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Kim jest prowadząca?Kurs przygotowała i prowadzi Pani Monika Dąbrowska-Kuzioła. To doświadczony terapeuta integracji sensorycznej, a także instruktor i terapeuta terapii ręki, nauczyciel wychowania fizycznego, oligofrenopedagog oraz praktyk. Pani Monika Dąbrowska-Kuzioła jest autorką wielu specjalistycznych tekstów branżowych z zakresu skutecznie prowadzonej terapii ręki, a także wdrażania do pracy zawodowej wybranych metod i ćwiczeń.

Zapraszamy do zapisów na kursJeżeli temat terapii ręki Cię interesuje i chcesz zdobyć dodatkowe kwalifikacje i wiedzę, to zachęcamy do zapisania się na Kurs terapii ręki I i II stopnia w Oświata Lingwista. Lubelska placówka od lat znana jest z wysokiego poziomu kształcenia, a certyfikaty i dyplomy przez nią wydawane cieszą się renomą nie tylko w Polsce. W obszarze terapii ręki, szkolenie dostępne w placówce spełni oczekiwania wielu grup odbiorców. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu zapisu na kurs i płatności znajdują się na stronie internetowej Oświata Lingwista. W przypadku pytań rekomendujemy bezpośredni kontakt z pracownikiem szkoły.