czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Foto

  • 21 grudnia 2022
  • 26 grudnia 2022
  • wyświetleń: 3596

Efekt roztopów: podtopiona piwnica i zalana droga

Interwencja straży pożarnej przy ul. Hutniczej w Czechowicach-Dziedzicach - 24.12.2022 · fot. OSP Dziedzice
Roztopy dają się we znaki mieszkańcom Czechowic-Dziedzic. W sobotę, 24 grudnia, woda pochodząca z topniejącego śniegu podtopiła m.in. drogę i piwnicę w centrum miasta. Interweniowali strażacy.

Około godziny 10.00 strażacy z OSP Dziedzice zostali zadysponowani do zalanej ulicy Hutniczej w Czechowicach Dziedzicach. Z kolei druhowie z OSP Czechowice około godziny 13.50 interweniowali przy ul. Towarowej, gdzie doszło do zalania piwnicy.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Towarowej w Czechowicach-Dziedzicach - 24.12.2022
Interwencja straży pożarnej przy ul. Towarowej w Czechowicach-Dziedzicach - 24.12.2022 · fot. OSP Czechowice


Warto dodać, że do godziny 10.00 w niedzielę, 25 grudnia w naszym regionie obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne przed wezbraniem z przekroczeniem stanów ostrzegawczych dla zlewni Małej Wisły, Przemszy oraz Soły wraz z kaskadą zbiorników (małopolskie, śląskie). Alert ma drugi stopień, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 95%.

- W związku ze spływem wód opadowo-roztopowych, prognozowane są wzrosty poziomu wody z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w kolejnych profilach wodowskazowych. Punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów alarmowych (górne części zlewni Pszczynki, Przemszy oraz Brynicy) - czytamy w komunikacie Biura Prognoz Hydrologicznych w Krakowie.

O godzinie 15.00 w sobotę, 24 grudnia w rzekach przepływających przez gminę Czechowice-Dziedzice - Wiśle, Iłownicy, Wapienicy oraz Białce - notowano strefę stanów wysokich, a trend był malejący.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.