Wiadomości

  • 6 maja 2024
  • 7 maja 2024
  • wyświetleń: 5519

[FOTO] Wyciek gazu na stacji paliw. Interweniowały 3 zastępy straży pożarnej

W niedzielę 5 maja po godzinie 16.20 strażacy interweniowali na terenie stacji paliw znajdującej się przy ulicy Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach. Doszło tam do wycieku gazu ze zbiornika LPG.

Interwencja straży pożarnej przy ulicy Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach - 5.05.2024 · fot. OSP Dziedzice


Strażacy otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu wycieku z dużego zbiornika gazu LPG na stacji. Już w trakcie rozmowy ze stanowiskiem kierowania KM PSP w Bielsku-Białej osoba zgłaszająca poinformowała, że "przestało wyciekać".

Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że doszło do kontrolowanego upustu gazu ze zbiornika - taką informację przekazali im pracownicy stacji. Na tym działania zakończono.

Kierujący działaniem ratowniczym zarządził zakaz przebywania w rejonie objętym działaniem ratowniczym osób postronnych oraz utrudniających prowadzenie działania ratowniczego, wstrzymania komunikacji w ruchu lądowym.

Na miejscu interweniowały w sumie 3 zastępy straży pożarnej - 2 z OSP Dziedzice oraz 1 z posterunku zamiejscowego PSP w Czechowicach-Dziedzicach.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.